Nebi Taşkan

0

Nebi Taşkan Baht Oyunu adlı diziye Rüzgar karakteri ile dahil olmuştur. Son dönemlerin aranan oyuncaları arasında yer almaktadır. Hakkında hayranları bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Oynadığı diziler, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nebi Taşkan Kimdir?

Nebi Taşkan oyuncu olarak başarılı kariyerini sürdürmektedir. Geçmiş dönemde profesyonel olarak basketbol oynamıştır.

İkizi olan yakışıklı oyuncunun anne ve babası o henüz 11 yaşında iken boşanmışlardır. Bu nedenle mutsuz bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Babasının dedesinden kalma bir oteli vardır. Ancak annesi ile birlikte kalmış ve zorluklar içerisinde yetişmiştir. Babası ile pek görüşmemektedir.

Annesi daha sonra ikinci evliliğini Hurşit Baytok ile gerçekleştirmiştir. Hurşit Hoca yakışıklı oyuncunun, basketbol’daki antrenörüdür bir röportajda annesi ile Hurşit Bey’in kendisi sayesinde tanıştığını belirtmiştir. Ancak üvey babasının işi gereği Antalya’ya gitmeleri gerektiği için Nebi Taşkan 15 yaşından itibaren tek yaşamak zorunda kalmıştır.

Her röportajında belirttiği gibi Fight Club filmini çok sevmekte, Tyler Durden’ı her izlediğinde kendisini daha özgür hissettiğini dile getirmiştir. Ayrıca sıkılmadan defalarca izlediği diğer bir filminde The Intouchables olduğunu sözlerine eklemiştir. Dizi izlemeye ise geç başladığını genellikle aksiyon dolu sinema ve dizilerden keyif aldığını belirtmiştir.

Hayalinde bir gün boks maçı yapmak gibi bir isteği vardır. Profesyonel olarak Avni Yıldırım gibi bir şampiyonlar maç yapmanın kendisi için müthiş bir duygu olacağını söylemiştir. Hakkında son olarak takıntılı birisi olduğunu, çok rahat ve normal görünse de hiç umulmadık bir şeyi kafasına takıp kendisinde yer ettiğini ve içi içini yediğini sözlerine eklediğini de belirtebiliriz.

nebi taskan5

Nebi Taşkan Boyu, Kaç Yaşında?

Nebi Taşkan 25 yaşında ve 1.90 boyundadır. Göz rengi mavi, saç rengi sarı, burcu ise aslan’dır. Uzun boyu, düzgün fiziği ve yakışıklılığı ile genç kızların sevgilisi olmuştur.

Tabi haliyle en çok merak edilen sorulardan biriside sevgilisi kim? sorunun cevabı ise güzel oyuncu Buse Meral sevgilisidir.

Nebi Taşkan Nereli?

Nebi Taşkan baba tarafında aslen Adana’lıdır. Bazı kaynaklarda Arnavut asıllı olduğu belirtilmektedir. 1997 yılının Ağustos ayında İstanbul, Beyoğlu’da dünyaya gelmiştir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @nebitaskannn ‘dır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 1.2milyon civarındadır.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

İlk dizi oyunculuk deneyimini Arkadaşlar İyidir isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. En son Baht Oyunu isimli dizi de Rüzgar karakteri ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır. Dizide ayrıca Cemre Baysel, Hande Subaşı, Aytaç Şaşmaz ve Aslı Sümen gibi isimler de rol almıştır.

Yakışıklı oyuncunun rol aldığı sinema ve diziler.

Poyraz Karayel
Arkadaşlar İyidir (Eren)
Fazilet Hanım ve Kızları (Yasin)
Özgür Dünya (Sinema)
Zalim İstanbul (Civan)
Baht Oyunu (Rüzgar)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz