Nebi Hatipoğlu

Nebi Hatipoğlu İYİ Parti Eskişehir 1. Sıra Milletvekili Adayı. Hakkında merak edilen sorulara cevaplar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nebi Hatipoğlu Kimdir?

Nebi Hatipoğlu iş insanı, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Adayı, Europen Yönetim Kurulu Başkanı.

Nebi Hatipoğlu Nereli?

Nebi Hatipoğlu aslen Eskişehir’lidir.

Geçmiş yıllarda Eskişehirspor Spor Kulübü’nün Başkanlığını yapmıştır. Medya sektöründe de faaliyet gösterin Hatipoğlu, sanayici, iş insanı olarak başarılı kariyerini sürdürmektedir. Europen Eskişehir’de halka açılan ilk firma özelliğini taşımaktadır.

1965 senesinde cam sektörü ile dedesi İdris Hatipoğlu faaliyet göstermiş, cam satış dükkanı açmıştır. Europen Şirketi’nin temeli de o yıllarda atılmıştır. Günümüz itibariyle 1500’den fazla çalışanı ayrıca 6 tesisi bulunan Cam Sektörünün lider kuruluşlarındandır.

2023 yılı Genel seçimlerinde Kuruculuğunu Meral Akşener‘in üstlendiği İYİ Parti’den Eskişehir 1. Sıra Milletvekili Adayı olduğu açıklanmıştır.

Nebi Hatipoğlu Şirketleri, Serveti

Hatipoğlu Şirketler Grubu’nda ; Şişecam bayiliği yapan Hatipoğlu Cam’ın yanısıra Europen, Eurotech ve Penextra markaları ile plastik kapı ve pencere profili üreten Hatipoğlu Plastik bulunuyor. Grubun 3. fabrikası WİDO ise hazır ambalajlı kapı ve pencere üretmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Resmi twitter hesabı @NebiHatipoglu resmi instagram hesabı ise @nebi_hatipoglu ‘dur.
Nebi Hatipoglu1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz