Nazlı Pınar Kaya

Nazlı Pınar Kaya Gönül Dağı Cemile karakteri ile ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Tiyatro kökenli güzel oyuncu hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi vb. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nazlı Pınar Kaya Kimdir? Nereli?

1996 yılının Kasım ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Maalesef henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Tiyatro eğitimi: Gülçin Hatıhan Uygulamalı Tiyatro ve Bahçelievler Belediyesi Tiyatro. İlk sinema oyunculuk deneyimini 2015 yılında Selam: Bahara Yolculuk isimli film ile gerçekleştirmiş ve beyaz perde ile tanışmıştır.

Nazlı Pınar Kaya Boyu, Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Güzel oyuncunun boyu 1.60 cm, kilosu 45, burcu ise kova’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 29. Bir çok kaynakta sevgilisinin oyuncu Çağrı Büyüksayar olduğu yazmaktadır, ancak kesin bir bilgi değildir. Canlandırdığı Cemile karakteri için şu ifadeleri kullanmıştır. “Cemile tam bir Anadolu kadınıdır. Dobra bir kadın, cevval ve güçlü, halledemeyeceği problem yok, ana maneviyatı yüksek ve duygu yüklü bir kadın Cemile.”

Eskişehir Sivrihisar’da çekim mekanlarında yılki atlarını izlediklerini belirtmiştir. Nazlı Pınar Kaya ayrıca orada at ve okçuluk eğitimi de almak istediğini sözlerine eklemiştir.

Oynadığı diziler:

Küçük Kıyamet, Küçük Gelin, Günebakan, Aşkın Bedeli, Yetim Gönüllüler, Bulutların Ötesi, Zümrüdüanka, Kalbimdeki Deniz, Hayatımın Aşkı ve Gönül Dağı (Cemile). Gönül Dağı dizisinde Zümre Meğreli, Gülsim Ali, Ecem Özkaya, Cihat Süvarioğlu, Ferdi Sancar ve Berk Atan gibi isimler de rol almıştır.

Oynadığı Sinema Filmleri:

Sonsuz Aşk, Selam Bahara Yolculuk, Şahane Hayaller, Hababam Sınıfı (2019).

Az derecede İngilizce bilen Nazlı Pınar Kaya, Black Listt Casting Oyunculuk Ajansına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Resmi instagram hesabı @nazlipinarkaya ‘nın günümüz itibariyle takipçi sayısı 132bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz