Nazif Ay

0

Nazif Ay kitapları, yazıları ve katıldığı canlı yayın programlar ile merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nazif Ay Kimdir?

Nazif Ay ilahiyatçı, yazar, öğretmen. Katıldığı canlı yayın programları ile dikkat çekmiştir.

İmam Hatip Lisesi ardından, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Yine aynı üniversitede, Sosyal Bilimler Fakültesi Kelam Anabilim Dalında yüksek lisans yapmıştır. Geçmişten günümüze kadar bir çok resmi ve özel kuruluşta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapmıştır.

25 yıllık bir öğretmenlik geçmişine sahip olan Ay, İTÜ Geliştirme Vakfı Dr. Natuk Birkan’da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapmıştır. Kitapları ile büyük ilgi görmektedir.

Nazif Ay Nereli?

Nazif Ay İstanbul doğumludur. İstanbul’un Alibeyköy semtinde dünyaya gelmiştir.

Sözcü Gazetesi’ne verdiği bir röportaj’da ailesi, babası ve aile bireyleri ile ilgili şu açıklamalar da bulunmuştur.

“Ailemin bireyleri, bugünün “dindar” olarak nitelenen insan tipinden uzaktı ama dine saygılı kişilerdi. Dine saygılıydılar ama dinci değillerdi. Demokrat bir ailem vardı. Babam Türk Demirdöküm’de emaye bölümünde işçiydi. Emekçi bir aile babasıydı. 1970 Haziran’ındaki meşhur işçi yürüyüşünün sessiz ve reklamsız önderlerindendi. Maden İş Sendikası üyesiydi. Tam bir İstanbul efendisiydi ama haksızlığa, zulme karşı da acımasız tepkiliydi. Terbiyeyi ve saygıyı dincilerden değil, ailemden aldım hamdolsun!

Yoğun bir istek ve arzuyla tek başıma Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendim. Dinî bilgilere karşı ilgim artmıştı. Ailemin karşı çıkmasına rağmen, normal ortaokuldan ayrılıp İmam Hatip’e yazıldım. Benim İmam Hatip lisesine gitmemi hiç istemediler ve ben şimdi onları daha iyi anlayabiliyorum.”

Ben bir Yahudiyim, noeli kutlamak farzdır gibi yazıları da büyük dikkat çekmiştir.

Nazif Ay Kitapları:

Deccal Dindarmış – Sırran Tenevveret
Mehdi Mesih – İlahi HerO
Sükse Şeref
İslam İlmihali – Sünni Alevi Caferi Kaynaklarıyla
İslamın Kozmik Odası
İslam’a Veda
Allah’ın Hatıra Defteri

Resmi twitter hesabı @NaziffAy resmi instagram hesabı ise @alternazif ‘tir. Twitter açıklaması şu şekildedir. “Tarikat cemaat ve siyasal dincilik sapıklığına izin vermem. Küfür, hakaret, ötekileştirme, terbiyesizlik, ırkçılık, cinsiyetçilik ve doğa düşmanlığına geçit yok”

TELE1 ekranlarında yayınlanan ve Zeynel Lüle‘nin sunduğu program da sık sık konuk olarak yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz