Naveen Andrews

0

Naveen Andrews hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Naveen William Sidney Andrews, 17 ocak 1969’da Wandsworth, Güney Londra’da Thames Nehri’nin kıyısında oldukça muhafazakar bir ailede dünyaya gelmiştir. 16 yaşındayken okuduğu Emanuel School’da çalışan matematik öğretmeni Geraldine Feakins ‘le aşk yaşamaya başlayan Andrews, 7 yıl sonra 1992’de çiftin Jaisal adında bir erkek çocukları oldu. Bu olay Andrews’le babasının arasının bozulmasına sebep olmuştur.

Londra’daki Guildhall Müzik ve Drama Okulu’na Ewan McGregor ve David Thewlis ile aynı dönemde eğitim almaya başlamış ve çalışmalarının karşılığını, 1991 yılında Hanif Kureshi’nin London Kills Me adlı filminde rol alma fırsatı yakalayarak almıştır. 1996 yılında İngiliz Hasta (The English Patient) filminde canlandırdığı Hintli asker Kip rolüyle birçok olumlu eleştiri almıştır. Aynı yıl Kama Sutra: Bir Aşk Hikayesi ve ardından, aralarında True Love and Chaos (1997), My Own Country (1998), Bride & Prejudice (2004) da olan birçok filmde başarılı oyunculuğunu gösterme fırsatına ulaştı.

Naveen Andrews ve Lost:

2004’de yayınlanmaya başlanan ve o andan itibaren büyük beğeni toplayan Lost dizisinde “Sayid Jarrah” karakterine hayat verdi. Diziyle birlikte popülaritesi iyice artan Andrews, 2006 yılında People Magazine dergisi tarafından belirlenen Dünya’nın En Güzel İnsanları listesinde diğer rol arkadaşları Terry O’Quinn, Matthew Fox ve Josh Hollowayyer ie birlikte yer aldı.

Andrews 20’li yaşlarında Londra’da yaşadığı dönemde, alkol ve uyuşturucu bağımlılıkları edinmiş ve başarı vaadeden kariyerini riske atmış kariyeri neredeyse bitmek üzere gelmiştir. Hayatını tekrar yoluna sokmak için Birleşik Devletler’e rehabilitasyona giden Andrews bunda başarılı olmuş ve bağımlılıklarından kurtulmuştur. Hobi olarak gitar çalıp şarkı da söyleyen Andrews için Londra artık uyuşturucu ve alkolle ilgili acı dolu anıların şehri olmuştur.

Şuanda Los Angeles’ta Barbara Hershey ile birlikte yaşamaktadır. Çiftin bir süre ayrı kaldığı 2005 yılında, Andrews başka bir kadından bir erkek çocuk sahibi olmuştur. O ve Hershey Temmuz 2006’da yeniden bir araya gelmiş ve o dönemde Andrews bu kez de başka bir kadınla öpüşürken fotoğraflanmış fakat menajeri çiftin hala beraber olduklarını açıklamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz