KimNereli.net

Naomi Campbell

Naomi Campbell Kimdir?

Mankenler, Oyuncular, Yabancı Ünlüler

6 Şubat 2018

857 kez okundu

Naomi Eliane Campbell
Gerçek adı: Naomi Eliane Campbell
Doğum Tarihi: 22/05/1970 (48 yaşında)
Eğitim Durumu: Ön Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.77
Burç: İkizler
Meslek: Manken/Model Oyuncu Tiyatrocu
Doğum yeri: İngiltere Londra Streatham

Naomi Campbell Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Dünyaca ünlü top model Naomi Campbell 1970 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Annesi Jamaika asıllı’dır. Babasının annesi ise Çin kökenlidir. Bu nedenle Çin ve Jamaika Melezi olan Naomi Campbell babası ile 18 yaşında iken tanışmıştır. Annesi Valerie Campbell ise eski bir balerin’dir.

Londra’da işçi bir sınıfa mensup olan ailenin kızı olan Naomi Campbell soyadını annesinin ikinci evliliğinden almıştır.Bir dönem annesi İtalya Roma’da çalışmış ve Naomi Campbell’da bu dönemde İtalia Conti Academy’e giriş yapmış ve bale eğitimi almış ardından İngiltere’de Dunraven School ve Inner London Education Authority’de eğitimini sürdürmüştür.

Henüz 15 yaşında öğrenci iken Vogue dergisine kapak olmuş ve hem farklı güzelliği hemde fiziği ile o dönemlerde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ayrıca bu dergi’nin kapağında yer alan ilk siyahi siyahi kız olmuştur.

Derginin ardından özellikle Michael Jackson’ın İn The Closet adlı şarkısının klibinde oynadığı dönemde ismini duyurmuş ve tanınmıştır. Daha sonra Jay-Z, Prens, George Michael ve Usher gibi ünlü isimlerin video kliplerinde yer almıştır.

Kendiside 1994 senesinde Babywoman isminde bir albüme imzasını atmıştır. Bir sene sonra ise Japon sanatçı Toshi ile düet yapmış seslendirdikleri şarkı La, La, La Love Song ile Japonya’nın hit listelerinde ilk sırayı almışlardır.

2001 senesinde ise San Francisco ve Londra’da Vajina Monologları isimli tiyatro oyunlarında yer alan Naomi Campbell bugüne kadar müzik klibi, tiyatro ve albüm çalışmasının yanı sıra bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Uzun yıllar Rus asıllı sevgilisi Vladislav Doronin ile Rusya Moskova’da yaşantısını sürdüren Naomi Campbell 2012 yılında bu ilişkisine son vermiştir.

Dünyada gezdiği ülkelerin bir çoğunda ev almayı adet haline getiren Naomi Campbell Miami, Jamaika ve İbiza’nın yanı sıra Türkiye’ye 2011 yılında geldiğinde Muğla’nın Gökova Körfezi’nin dünyaca ünlü cennet köşelerinden Sedir (Kleopatra) Adası’ndan yer aldığı belirtilmiştir. Ancak adanın koruma alanı olması nedeni ile ev yapımına izin verilip verilmeyeceği henüz netlik kazanmamıştır.

Rus sevgilisinden önce gitarist Adam Clayton, Boksör Mike Tyson, formula yarış başkanı Flavio Briatore, dansçı Joaguin Cortes, oyuncu Leonardo DiCaprio ve Sylvester Stallone gibi ünlü isimlerle ismi anılmıştır.Rol aldığı bazı sinema ve diziler, Cosby Show, The Chiffy Kids, The Fresh Prince of Bel-Air, Cool As Ice, Dangerous: The Short Films, The Night We Never Met, Harry Enfield ve Chums, Pret-a-Porter, Miami Rhapsody, New York Undercover, Absolutely Fabulous, Unzipped, Invasion of Privacy, Burn Hollywood Burn, Your Love, FashionKingdom, Trippin, Fastlane, Fat Slags, The Call, Çirkin Betty, Karma, Confessions ve Holi, Beyond the Road, Por el Camino….

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Naomi Campbell
Gerçek adı: Naomi Eliane Campbell
Doğum Tarihi: 22/05/1970 (48 yaşında)
Eğitim Durumu: Ön Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.77
Burç: İkizler
Meslek: Manken/Model Oyuncu Tiyatrocu
Doğum yeri: İngiltere Londra Streatham
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

354.632 kez okundu

2.

Tarık Akan

281.346 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

218.839 kez okundu

4.

Volkan Demirel

207.037 kez okundu

5.

Tarkan

199.718 kez okundu

6.

Emre Mor

185.379 kez okundu

7.

Ersay Üner

181.903 kez okundu

8.

Serdar Ortaç

164.814 kez okundu

9.

İrem Derici

160.646 kez okundu

10.

Mustafa Ceceli

155.321 kez okundu

İllere Göre Ünlüler