Namık Uğurlu

12

Namık Uğurlu son yılların müzik dünyasında önemli isimleri arasında yer almıştır. Ölümü ile tüm müzik severlerin büyük üzündü yaşadığı usta sanatçı hakkında detaylı biyografi ve kısaca hayatı.

Gerçek ismi Namık Uğurlu olan sanatçımız Ankaralı Namık, ilk dönemlerde ise Sazcı Namık, Ayarcı Namık lakapları ile anılmıştır. Müzik severler tarafından sahnede kullandığı ismi ile tanınır, ancak lakabının aksine aslen Çankırı’lıdır. Çankırı, Kurşunlu İlçesi Yeşilöz Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

6 yaşına kadar Altındağ’da büyümüş ve 6’lı yaşlarda saz çalmaya başlamış ve o dönemlerde düğün ve gazinolarda sahne almıştır.

Özellikle Arabada 5 evde 15, şişeler, İstanbul Hovardası, Çiçeğim, Gelin mi Oldun, Gözlerin Aklımda Kaldı, Hadi Çıkta Gel, Kafam Bozuk, Layık Değilim, Yozgatlım, Yürü Yürü, oğlumun tabancası ve Ankaranın Bağları parçaları ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmayı başarmıştır.

İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu Namık Uğurlu evli ve 2 çocuk babası idi.

2008 yılında Ah babam sağ olsaydı isimli albüm ile ciddi bir satış rakamına ulaşmış son 2 albümü ise 700.000’in üzerinde satılmıştır.

1976 doğumlu Sanatçı Ankaralı Namık 18 Ekim 2015 tarihinde 39 yaşında iken Kuzey Ankara TOKİ blokları 15. etapta 7. katta bulunan evinin balkonundan atladığı ve intihar ederek yaşamını yitirdiği açıklanmıştır.

12 Yorumlar

  1. aynen mustafa adem e katılıyorum ankaralı namık çankırılıdır arkadaşlar ankaralı namık ile paylaşımlarımızı takıp edebılırsınız Ankaralı Namık Fanpage Facebook sayfasından

  2. Ankaralı namık elim bi kaza sonucu hayatını kaybetmiştir.Olay kesinlikle intahar değildir.
    Ben Namık uğurlunun yeğeniyim ve namık uğurlu ÇANKIRI,KURŞUNLU,YEŞILÖZ köylüdür..Muş muhabbeti de çok yanlış bi bilgidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz