Naim Babüroğlu

0

1960 doğumlu Naim Babüroğlu emekli Tuğgeneral’dir. Kuleli Askeri Liseden sonra Kara Harp Okulu ve Silahlı Kuvvetler Akademisinden Yüzbaşı olarak mezun olmuştur.

Hemen ardından Hakkari Dağ ve Komanda Tugay komutanlığında görev yapan Naim Babüroğlu sonrasında ise Kara Harp Akademisi’nde öğretim üyesi ve plan subayı olarak göre yapmıştır.

1997 yılında TSK’yı temsil ederek Irak ve Kuveyt’te Birleşmiş Milletler Askeri Gözlemci Subayı olarak görevini sürdürmüştür. 2011 yılında Tuğgeneral olarak emekli olan Naim Babüroğlu Amerika Oklahoma Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmış ardından doktora çalışmalarını sürdürmüştür.

2015 yılında CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı olan Babüroğlu iyi derecede Osmanlıca, Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

2016 yılında Bir Devletin Çöküşü, Stratejik Derinlikten Bozguna isimli kitabı ardından yine aynı yılda Beni Hatırlayınız, Cumhuriyetin Sonbaharı, 2017 yılında Çanakkale 1915 Almanların Büyük Tuzağı ve Kemalyeri isimli kitapları yazmıştır. Aslen Hatay’lıdır.

Günümüzde Gerçek Gündem’de yazmaya devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz