Nadir Sarıbacak

0

Nadir Sarıbacak özellikle ekran severler tarafından, rol aldığı Şubat isimli dizide canlandırdığı Duble karakteri ile hatırlanmaktadır. Usta oyuncu hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nadir Sarıbacak Kimdir? Aslen Nereli?

1977 yılının Eylül ayında dünyaya gelen usta oyuncu, doğma büyüme aslen Ankara’lıdır. Ailenin tek çocuğu olması ve ailesinin düzenli bir maaşı olması istemesi sebebi ile öğretmenlik mesleğini seçmiştir. Mezuniyetin ardından 3 yıl öğretmenlik yapmış ancak kariyerini oyuncu olarak sürdürmeye karar vermiştir.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunudur. 2000 ve 2002 seneleri arasında Avcılar Belediye Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmıştır. 2004 Akademi İstanbul Tiyatro bölümü’nü başarı ile tamamlamış, ardından Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Master Programını’da bitirmiştir.

Günümüze kadar bir çok ödülün sahibi olan usta oyuncu Sarmaşık filminde canlandırdığı rol ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmış ve Altın Portakal’ın sahibi olmuştur. Ayrıca daha önce yine Adana Altın Koza Ödülünü En iyi erkek oyuncu dalında almayı başarmıştır.

En beğendiği yönetmenler arasında Tim Burton, Emir Kusturica, Fatih Akın ve Terry Gilliam gibi isimler bulunuyor. Dünya sinemasından ise en beğendiği oyuncular Marlon Brando ve Heath Ledger. En beğendiği ve tavsiye edebileceği filmler, Big Fish, Çingeneler Zamanı ve Manolya.

Nadir Sarıbacak Boyu, Yaşı, Evlimi?

Boyu 1.69 cm, kilosu 73, burcu ise başak’tır. 2021 yılı itibariyle 44 yaşında olan ünlü oyuncu evlidir. Bu evliliğinden iki oğlu ve bir kızı olduğu belirtiliyor. Resmi instagram hesabını @nadirsaribacak kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Nadir Sarıbacak Oynadığı Diziler:

İstanbul’un Altınları
Gönülçelen
Doktorlar (2006)
Mert ile Gert (2008)
Şubat (Duble) (2012)
Bana Artık Hicran De (Nazif Kambur) (2014)
Beş Kardeş (Nazım) (2015)
Muhteşem Yüzyıl (2017)

Ayrıca Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, Uzak İhtimal, Kosmos, Gişe Memuru, Yük, Yozgat Blues, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Kış Uykusu, Leylak ve Sarmaşık sinema filmlerinde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz