Muttalip Müjdeci

Muttalip Müjdeci rol aldığı bir çok başarılı projenin oyuncu kadrosunda yer almış ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise genellikle hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılında dünyaya gelen usta oyuncu aslen Yozgat’ın Yerköy İlçesi nüfusuna bağlıdır ve yine memleketinde doğup büyümüştür. Günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Maalesef henüz medeni durumu ve eğitimi gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

Muttalip Müjdeci oynadığı sinema ve diziler;

İlk sinema oyunculuk deneyimini 2013 senesinde rol aldığı Sivaslı isimli film ile gerçekleştirmiştir. Film’de köy muhtarını canlandırmıştır. Türk sinema dünyasında en fazla beğendiği isimlerden bazıları Behçet Nacar, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır ve Tarık Akan’dır.

Rol aldığı Sivaslı sinema filmi, Antalya Altın Portakal’da Ulusal Uzun Metraj Jüri Özel Ödülü’nü almıştır. Sivaslı sinema filminin yönetmenliğini ise amcasının oğlu olan Kaan Müjdeci üstlenmiştir. Ayrıca filmde Doğan İzci’de çocuk oyuncu olarak oynamıştır.

Daha sonra 2017 senesinde Çukur dizisine dahil olmuş ve dizide Ziya karakterini canlandırmıştır. 2020 yılında ise May Prodüksiyon imzalı Dizi, FX ve BluTV Türk yapımı internet dizisi Alef’te oynamıştır. Bu dizide ise Emniyet Müdürü Mahmut karakterine hayat vermiştir. En son Ercan Kesal tarafından yazılan ve yönetilen Nasipse Adayız isimli sinema filminin başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Mütevazi bir kimliğe sahip olan başarılı oyuncu ayrıca aksan koçluğu ve seslendirme sanatçısı olarak ta çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz