Mutlunur Lafçı

Mutlunur Lafçı özellikle Sadakatsiz isimli dizide Suna karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mutlunur Lafçı Kimdir? Nereli?

1987 yılında dünyaya gelen usta oyuncu doğma büyüme İstanbul’ludur. Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu olarak kariyerini sürdürmektedir. 1999 senesinde Ekol Drama Sanat Merkezinde tiyatro’ya başlamış, Ayla Algan, Neşe Erçetin Atakan ve Erol Babaoğlu gibi isimlerle çalışma fırsatı yakalamıştır. 2003 senesinde, Yersiz Oyuncular’n kuruluşunda yer alan Mutlunur Lafçı, 2005 senesinde ise doğaçlama Tiyatro’ya başlamıştır.

Eğitimi:

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nden 2007 senesinde mezun olmuştur. 2009’da Kanaltürk’de Depo isimli doğaçlama televizyon programında rol almış, 2011’de ise Doğaçlama A.Ş. Grubu kuruluşunda yer almıştır.

Old City’deki doğaçlama gösterilerinin yanı sıra Osmantan Erkır ile ASPAVA Doğaçlama Hayat Hikayeleri’de yer almıştır.

Bugüne kadar rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu en son Şehit Eren Bülbül anısına çekilen, Kesişme; İyi ki Varsın Eren sinema filminde rol almıştır. Tiyatro oyunları, tv programları ve doğaçlama gösterilerinin yanı sıra çeşitli kısa film ve dizilerde rol almıştır.

Mutlunur Lafçı 2019 senesinde Aşk Ağlatır dizisinde Hacer, 2020 senesinde ise Sadakatsiz isimli dizide Suna karakteri için kamera karşısına geçmiştir.
mutlunur lafci4
Rol Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları:

Bak Şu Hayata! – 2017
Dost Mızıkacılar – 2001

Rol Aldığı Tv Programları:

2015- Fox Tv Osmantan Erkır ile ASPAVA Oyuncu)
2012- ATV Hakan Bey (Oyuncu)
2008- KanalTürk Depo Comedy Club (Oyuncu)
2008- Berrin’le Gecenin Rengi (Oyuncu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz