Müştak Avcı

0

Müştak Avcı son yıllarda sosyal medya ile sesini duyuran isimler arasına dahil olmuştur. Özellikle İbrahim Tatlıses’e ses benzeriği ile dikkatleri üzerine çeken Avcı hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı, biyografisi.

1979 yılında aslen Irak Telafer’de dünyaya gelen Müştak Avcı, Türkmen asıllıdır. Çok kalabalık bir ailenin evladı olan Müştak Avcı imkansızlıklar nedeni ile eğitim hayatını sürdürmemiştir.

Geçim sıkıntıları ve imkansızlıklar onu küçük yaşlardan itibaren inşaat işlerinde çalışmaya sevk etmiştir. Günümüzde bir çok düğün salonu ve gazino da sahne alarak müzik hayatını sürdürmeye çalışan Müştak Avcı Türkiye’de Yeni İbo yorumları ile sıkça gündeme gelmektedir.


Şöhret ile tanışması ile Türkiye’ye geldiği dönemde aynı İbrahim Tatlıses‘in inşaatta keşfedilmesi gibi olmuştur. Hayat hikayeleri ise neredeyse aynı gibidir. Şantiye de arkadaşları tarafından tekrar tekrar şarkı söylemesini istemeleri ve onun videosunu çekerek sosyal medya ya yüklemeleri ile tanınmaya başlamıştır. Kısa süre içinde fenomen olmuş bir çok reklam ajansı ve yapımcı tarafından aranan isim olmuştur.

Mütevazi bir kimliğe sahiptir. İbrahim Tatlıses yani İmparator’un koltuğuna oturmak istiyormusun? gibi sorulara haddim olmaz, ben onun sesi ile büyüdüm bu o kadar kolay bir şey değil demiştir.

Yeni dönemde sanatçı Haluk Levent‘ten destek almış ve onunla birlikte yeni albüm ve konser çalışmaları gerçekleştireceği açıklanmıştır. Yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir, müzik kariyerini daha iyi ve profesyonel olarak sürdürebilmek için eğitim de alacağı belirtilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz