Mustafa Yolaşan

Mustafa Yolaşan televizyon dünyasının usta isimlerindendir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Geçmiş yıllarda TRT ile özdeşleşen ve TRT denildiğinde ilk akla gelen efsane isimlerden Mustafa Yolaşan 1944 senesinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Aslen Ordu Fatsa‘lıdır.

Pazar 88, Şans Yolu, Turnike gibi programlar ile sunuculuk kariyerini sürdürmüştür. Geçmişten günümüze bir çok başarılı isim ile röportaj yapmış, sunuculuk kariyeri öncesinde Ve En Sonunda isimli 33’lük bir plağa imzasını atmıştır.

Geçmiş yıllarda Milliyet Gazetesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapmış olan Şadan Hanım ile evlenmiş, bu evliliğinden Suzan isminde bir kızı vardır.

Bir dönem Milliyet Gazetesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü de yapan Şadan Yolaşan ile evlenmiş bu evliliğinden Suzan Yolaşan isminde bir kızı var. Kızı 2004 yılında Cengiz Zanbakla ile evlenmiştir.

Efendiliği, duruşu, konuşma tarzı ve saygınlığı ile yıllarca televizyon dünyasında yer alan Mustafa Yolaşan 1980’li yılların unutulmaz isimlerindendir.

4 Yorumlar

  1. Taktire şayan trt ekranlarının unutulmaz ekran yüzü hem çok başarılı hem beyfendi taşıdığı kurumun saygınlığına yakışır duruşu beyfendiliği ile adını hem kalbimize hem beyinlerimize kazımış bir isim anı dünyamızın özlem ve tebessümle heyy gidii yıllar dedirten güzel insan?❤️❤️

  2. O senelerdeki insanlar ıkültürlü çalışkan başarılı ve çok özellikleri taşıyan kişilerdir. O senelerdeki hayat kaliteliydi yine öyle kaliteli güzel programlar olsa çok daha iyi olur

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz