Mustafa Yılmaz

Mustafa Yılmaz müzik dünyasının başarılı isimlerinden birisidir. Hakkında hayranları genellikle kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu, medeni durumu, müzik kariyeri gibi bir çok sorunun cevabını arıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Mart ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı aslen Elazığ doğumludur. Çok küçük yaşlardan itibaren müziğe büyük bir ilgi duymuş ve ailesine de bu sevgisini hissettirmiştir. Babası memur olan Yılmaz, anne ve babasından öğrendiklerini her daim kendisine örnek almıştır. Kalabalık bir ailede yetişmiştir.

İlerleyen süreçte amatör olarak başladığı müzik kariyerini günümüzde profesyonel olarak sürdürmektedir. ilk müzik deneyimini, doğup büyüdüğü Elazığ’ın usta sanatçılarından olan Rahmetli Enver Demirbağ ve Paşa Demirbağdan özel ders alarak gerçekleştirmiştir. Bir çok etkinlik ve konser’de yer almış kısa sürede ismini duyurmayı başarmıştır.

Bağlamasını eline aldıktan sonra bir daha hiç bırakmayan yakışıklı isim çok yönlü bir sanatçıdır. Uzun senelerdir sahne çalışmalarının yanı sıra albüm çalışmaları ve beste çalışmalarını da sürdürmüştür.

Mustafa Yılmaz Albüm çalışmaları;

2011 yılında Sakla Sevdamı isimli albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Daha sonra albüm ve müzik çalışmalarına devam etmiştir. 2018 yılında Duy, daha sonra seslendirdiği Kalbime Koydum Sana Doymadı, Bilesin, Aykırı Yollar, Ben Gönlümü Sana Verdim, Sevme Sevme, Sen Yanlış Yaptın, Son Bir Kez Daha, Bedel ve Kalpsiz gibi bir çok eser ile kulakların pasını silmiştir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz