Mustafa Uslu

Mustafa Uslu hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? evliliği, kariyeri, yapımcılığını üstlendiği dizi ve sinema filmleri gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1962 yılında dünyaya gelen ünlü yönetmen, senarist Mustafa Uslu aslen Tokat, Zile doğumludur. Annesinin ismi Melek Hanım’dır. Askeri Okul mezun olan ünlü isim 8 yıl kadar Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde hizmet vermiştir.

Geçmişten günümüze Sezen Aksu’dan, Ajda Pekkan’a, Ferhat Göçer’den Hande Yener’e kadar bir çok ünlü sanatçının klip yönetmenliğini üstlenmiştir. Diğer çalıştığı bazı sanatçılar ise Berksan Özer, Demet Akalın, Betül Demir, Gökhan Özen, Özcan Deniz, Burak Kut, Bengü, Serdar Ortaç.

2000 yılında Dijital Sanatlar Prodüksiyon Şirketi’ni kurmuştur. Kendisi ile birlikte şirket bünyesinde Türk ve yabancı yönetmenler de çalışmaktadır. Ayrıca 18 kadar sinema salonu bulunmakta ve işletmeciliğini üstlenmektedir.

Mustafa Uslu evlilik hayatı;

1999 senesinde evlenmiştir. Eşi bir güzellik yarışmasında 2.liği kazanan mimar Öznur Dursun’dur ancak evliliği 2016 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden iki evladı vardır. 24 Mayıs 2016 tarihinde ise ekran severlerin yakından tanıdığı başarılı oyuncu Sinem Öztürk ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2019 yılının Mart ayında dünyaya gelen Kemal ve Mustafa isimlerinde ikiz olan çocukları vardır.

Özellikle son dönemlerde yapımcılığını üstlendiği Müslüm, Çiçero ve Ayla isimli sinema filmlerinde yakaladığı başarılar ile adından sıkça söz ettirmiştir.

Ayrıca 18 Kasım 2019 tarihinde vizyona girmesi planlanan Türk Herkül isimli sinema filmininde yapımcılığını üstlenmiştir. Bu film ülkemizi Halter’de başarıdan başarıya taşıyan efsane isim Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı film’dir. Filmin yönetmenliğini Hilal Saral üstlenmiş, başrolünü ise Hayat Van Eck oynamıştır.


Yapımcılığını üstlendiği sinema filmleri;

2007 – Ara
2010 – Memlekette Demokrasi Var
2015 – Sarıkamış Çocukları
2016 – Hayati Tehlike
2017 – Bekar Bekir
2017 – Ayla: The Daughter of War
2018 – Müslüm
2019 – Çiçero
2019 – Türk İşi Dondurma
2019 – Türk Herkül

Diziler;

2002 – Bulutbey
2014 – Gölgedekiler
2014 – Tyrant

Ayrıca 2014 yılında Hırsız Var isimli sinema filminde oyuncu olarak yer almıştır. 2015 sinema filmi Sarıkamış Çocukları’nın ise yazım ekibinde öykü bölümünü üstlenen isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz