Mustafa Jasar

Mustafa Jasar TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Usta oyuncu kaç yaşında? nereli? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mustafa Jasar Kimdir?

Türk ve Makedon tiyatro oyuncuları arasında duayen isimlerden birisidir. Tiyatrocu ve oyuncu olarak uzun yıllardır başarılı bir kariyerine sahiptir. Türkiye’de rol aldığı Elveda Rumeli isimli dizi ile tanınmıştır.

Mustafa Jasar Nereli?

Mustafa Jasar aslen Makedonya, Üsküp doğumludur. Türk nüfusunun yoğun olduğu şehir’de doğmuş büyümüş, eğitimini de memleketi Üsküp’te tamamlamıştır. Jasar soyadı, Türkçe olarak Yaşar anlamına gelmektedir. Bazı kaynaklarda da ismi soyismi, Mustafa Yaşar olarak geçiyor.

Türkiye’de özellikle rol aldığı Elveda Rumeli isimli dizi ile tanınmıştır. Ayrıca yine bir çok başarılı proje de rol almıştır. Kurtlar Vadisi: Filistin ve Balkan Düğünü adlı yapımlarda da rol almıştır.
mustafa jasar2
Oynadığı Diziler:

Elveda Rumeli (Baytar Atso Makedonski)
Kurtlar Vadisi: Filistin
Balkan Düğünü
Balkan Ninnisi

Balkan Ninnisi adlı dizi de ayrıca Bedia Begovska, Elyesa Kaso, Slagana Vujosevik, Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Merih Öztürk, Emre Bey, Gözde Çığacı, Hakan Boyav, Deniz Gürkan, Erman Saban, Sarp Bozkurt, Süleyman Kara, ve Kaan Turgut gibi isimler de rol almıştır.

Mustafa Jasar Kaç Yaşında?

Mustafa Jasar 77 yaşındadır. Doğum tarihi 19 Ağustos 1946.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz