Mustafa Gültepe

0

Mustafa Gültepe İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatcilar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? kısaca iş hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında dünyaya gelen Mustafa Gültepe aslen Trabzon’ludur. 1990 yılında, 9 Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gültepe, evli ve üç çocuk babasıdır.

Vatani görevini Yedek Subay olarak tamamladıktan sonra, 1 sene gibi bir süre Kanca Elektrik ve Dövmecilik Sanayii’nde endüstri mühendisi olarak çalışmıştır. 1992 senesinde, o dönemki ismi ile, KA Tekstil’de Üretim Müdürü olarak çalışmaya başlamış, 1994 senesinde, TAHA Grubu’na bağlı Talu Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ’ye Kurucu Ortak ve Genel Müdür olarak başlamıştır. 1994 yılından bu yana, Talu Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatcilar Birliği (İHKİB) ‘de daha önce 3 dönem Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş, 2018 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Ayrıca, Talu Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de devam ettirmektedir.

Mustafa Gültepe açıklama;

2018 yılını, 17,6 milyar dolar ihracatla kapatıp, 15,8 milyar dolarlık net döviz girdisi sağlanıldığını belirtmiştir. Ayrıca, Anadolu’da atıl duran kamu binalarını elden geçirip fabrikaya dönüştürebileceklerini, TOKİ’nin devreye girmesi ile inşa edilecek fabrikaları da uzun vade ile satın alıp, kiralanabileceği belirtilmiştir.

İstanbul’u, Moda merkezi, Anadolu’yu üretim üssü yapma hedefleri doğrultusunda, 1. Bölge dışındaki tüm bölgelerin 6. Bölge teşviklerinden yararlandırılmasını talep ettiklerini. Taleplerin kabul görmesi halinde, kadın istihdamına hem de ihracatı 25 milyar dolara çıkararak cari açığın kapatılmasına katkı sağlanabileceğini dile getirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz