Mustafa Göksu

Mustafa Göksu son dönemde A Spor ekranlarında spiker, sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki aslen nereli? hangi takımı tutuyor? evli mi? gibi soruların cevapları nelerdir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen Konya, Bozkır nüfusuna kayıtlı, 6 kardeştir. Maalasef kaç yaşında ve doğum tarihi bilgisine henüz ulaşılamamıştır. 1997 senesinden bu yana yaşantısını İstanbul’da sürdüren Mustafa Göksu koyu bir Konyaspor taraftarıdır. Ancak ailesinde annesi dahil herkesin fanatik Galatasaray taraftarı olduğunu belirtmiştir. Bir gün Konyaspor, Galatasaray karşılaşmasını üç abisi ile birlikte Galatasaray tribününden izlediğini, o maçta Suat Kaya’nın bir gol attığını ve maçı Konyaspor’un kazandığını dile getirmiştir. O maçın ardından Suat Kaya’nın formasının giydiği Konyaspor taraftarı olduğunu ama Suat Kaya’nında Galatasaray takımına transfer olduğunu söylemiştir.


Uzun yıllardır basın camiasının içerisinde yer alan Mustafa Göksu, Kamu Yönetimi okumuştur, ancak bir şekilde kendisini spor camiasının içinde bulmuştur. 400’ün üzerinde radyo’da maç anlatmış, yine uzun süredir televizyonların spor servislerinde çalışmaya devam etmiştir ve günümüzde çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli olan başarılı isim, ayrıca insanvesanat.com isimli bir sitenin sahibidir, sanatada büyük bir ilgi duymaktadır.

Her sene Konya’ya gittiğinde, Konya Store’den sezon formasını alan Göksu, gidemediğinde ise abisinin kendisinin yerine formayı aldığını, ardından tamam bu sene kulübüme ödememi gerçekleştirdim dediğini aktarmıştır. Ayrıca radyo’da tuttuğu takım Konyaspor’un da bir çok maçını anlatmıştır. Konyaspor maçlarına gidemediği için üzüldüğünü, maçları televizyondan takip ettiğini, ev veya işyerinde maçı izlerken takımın forması ile maçları izlediğini belirtmiştir.

A Spor ekranlarında çalışmalarını devam ettiren Mustafa Göksu resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında takipçi sayısı 95,8bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz