Mustafa Canbey

Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey aslen 1975 yılında Balıkesir İvrindi İlçesinde dünyaya gelmiştir.

Balıkesir İmam Hatip Lisesi ardından, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümününden mezun olmuş, yine aynı üniversitenin Halkla İlişkiler bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde doktora, akademik çalışmalarını sürdüren Mustafa Canbey, Türkiye Çocuk Dergisi, Milli Gazete, Kanal 7, Yeni Şafak gibi gazede dergi ve kurumlarda istihbarat müdürü ve yazar olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Siyaset hayatı öncesinde Sivil topluma yönelik önemli hizmetlerde bulunmuş, ÖNDER bünyesinde aktif bir yöneticilik yapmıştır. Sırası ile yönetim kurulu üyeliği, Kurumsal İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik ve Genel Başkanvekilliği, İmam Hatip Camiasına hizmet eden Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ayrıca, Türkiye Yazarlar Birliği, Yeşilay Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Marmara Üniversite Mezunlar Derneği’ninde üyesidir.

Dr. Mustafa Canbey, Esra Bedia Canbey hanım ile evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz