Musavat Dervişoğlu

1960 doğumlu Musavat Dervişoğlu’nun babası Av. Nail Dervişoğlu, annesi ise Neşide Dervişoğlu’dur. Hürriyet ve Adalet isimlerinde iki kardeşi vardır. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Ordu Fatsa’da tamamlamış ardından Lise’yi Ankara, Samsun ve Fatsa’da tamamlamıştır.

Ankara İktisadi ve ticari İlimler Akademisi işletme Bölümü’nde eğitim görürken 1980 darbesi olmuş ve eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Sonrasında ise Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ni bitirmiştir.

Geçmiş yıllardan itibaren Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde bir çok göreve getirilmiş ve gençlik kolları ile birlikte organizasyon vb. bir çok etkinlikte aktif rol oynamşıtır. 1978 senesinde Fatsa Ülkücü Gençlik Derneği Başkanlığı ile siyasi hayatına adım atmıştır.

2011 yılında genel seçimlerde MHP Genel Başkanlığına aday olmuş ancak kazanamamıştır. 2017 yılında ise Meral Akşener liderliğinde İyi Parti kurucu üyeleri arasına dahil olmuş ve MHP’de ayrılmıştır.

Günümüzde ticaret ile uğraşan Musavat Dervişoğlu yaşantısını İzmir’de sürdürmektedir. Evlidir ve Zeynep isminde bir kız evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz