Musa Seis

Musa Seis Rap dünyasının başarılı isimlerindendir. Hayranları hakkında bir çok sorunun cevabını arıyor. Kaç yaşında? aslen nereli? müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılında dünyaya gelen Musa Seis Almanya’nın Berlin Şehri’nde Kreuzberg Kasabası’nda doğmuştur. Baba tarafından aslen Trabzon Akçaabat’lıdır. Ailesi 1980’li yılların başında Berlin’in Türk mahallesi olan Kreuzberg’e yerleşmiştir. Henüz 7 yaşında iken breakdance ve müzik ile tanışan Seis, Kreuzberg sokaklarında büyümüştür. Bilindiği üzere Killa Hakan ve Gekko-g gibi ünlü rapçiler de Kreuzberg’den çıkmıştır.

Anne ve babası Musa 8 yaşında iken ayrılmış, oda annesinin yanında kalmıştır. Abilerinin çalıştığını, bir bakkal işlettiklerini onunda kapandığını ardından çalışmak zorunda kaldığını belirtmiştir. Hafta sonlar garsonluk ve nakliye gibi işlerde çalışmış, bir dönem tiyatro ile ilgilenmiştir.

18 yaşında iken profesyonel müzik hayatına adım atan Seis, 2009 senesinde ilk rap albümü olan Çek Git Bebeğim’i rap severler ile buluşturmuştur.

Musa Seis müzik kariyeri;

Asıl çıkışı Çek Git Bebeğim şarkısının internete yüklenmesi ve ardından şarkının Beyaz Show’da yayınlanması olmuştur. Hatta Beyaz şarkıyı her hafta programında bir skecin sonunda kullanmış, şarkının nakaratı dillere dolanmıştır.

Çek Git Bebeğim şarkısını henüz 14 yaşında iken aşk acısı çektiği dönemde yazdığını belirtmiştir. Bu şarkı internet üzerinden milyonlarca kez dinlenmiştir. Aşık olduğu kızın bir Türk kızı olduğunu, ilerleyen süreçte tanınmaya başlayınca kız arkadaşının tekrar geri dönmek için kendisine ulaşmaya çalıştığını ama bunun kendisini daha da çok üzdüğünü dile getirmiştir. Ayrıldıklarında çok üzülmüş ve yaşadıklarını kağıda dökmeye karar vermiştir.

Daha sonra 2013 yılında Yalan isimli rap parçayı sevenleri ile paylaşmıştır. Müzik kariyerine doğup büyüdüğü Almanya’da devam eden Musa seir daha sonra uzun süre sessiz kalmıştır. Sessizliğini ise 10 sene sonra bozmuş ve söz, müziği kendisine ait olan Mor Minder isimli parça ile geri dönüş yapmıştır. Mor Minder isimli parçanın aranjörlüğünü Ercan Demirel ve Buaka üstlenmiş, klip Almanya’da çekilmiş, yönetmenliğini ise Tahsin Özkan üstlenmiştir.

En son 2020 yılının Nisan ayında Babalar Ligi, Mayıs ayında ise Yanmazsın isimli şarkıları sevenleri buluşturmuştur.

Rap dünyasında genellikle küfür ve argo içerikle parçalar yer alıyor olsa da Musa Seis bunun tam tersine bu tarz içeriklere eserlerinde yer vermemektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz