KimNereli.net

Musa Seis

Musa Seis Kimdir?

Musa Seis
Gerçek adı: Musa Seis
Doğum Tarihi: 1991 (29 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Rap Sanatçısı
Doğum yeri: Almanya Berlin

Musa Seis Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Musa Seis Rap dünyasının başarılı isimlerindendir. Hayranları hakkında bir çok sorunun cevabını arıyor. Kaç yaşında? aslen nereli? müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılında dünyaya gelen Musa Seis Almanya’nın Berlin Şehri’nde Kreuzberg Kasabası’nda doğmuştur. Baba tarafından aslen Trabzon Akçaabat’lıdır. Ailesi 1980’li yılların başında Berlin’in Türk mahallesi olan Kreuzberg’e yerleşmiştir. Henüz 7 yaşında iken breakdance ve müzik ile tanışan Seis, Kreuzberg sokaklarında büyümüştür. Bilindiği üzere Killa Hakan ve Gekko-g gibi ünlü rapçiler de Kreuzberg’den çıkmıştır.

Anne ve babası Musa 8 yaşında iken ayrılmış, oda annesinin yanında kalmıştır. Abilerinin çalıştığını, bir bakkal işlettiklerini onunda kapandığını ardından çalışmak zorunda kaldığını belirtmiştir. Hafta sonlar garsonluk ve nakliye gibi işlerde çalışmış, bir dönem tiyatro ile ilgilenmiştir.

18 yaşında iken profesyonel müzik hayatına adım atan Seis, 2009 senesinde ilk rap albümü olan Çek Git Bebeğim’i rap severler ile buluşturmuştur.

Musa Seis müzik kariyeri;

Asıl çıkışı Çek Git Bebeğim şarkısının internete yüklenmesi ve ardından şarkının Beyaz Show’da yayınlanması olmuştur. Hatta Beyaz şarkıyı her hafta programında bir skecin sonunda kullanmış, şarkının nakaratı dillere dolanmıştır.

Çek Git Bebeğim şarkısını henüz 14 yaşında iken aşk acısı çektiği dönemde yazdığını belirtmiştir. Bu şarkı internet üzerinden milyonlarca kez dinlenmiştir. Aşık olduğu kızın bir Türk kızı olduğunu, ilerleyen süreçte tanınmaya başlayınca kız arkadaşının tekrar geri dönmek için kendisine ulaşmaya çalıştığını ama bunun kendisini daha da çok üzdüğünü dile getirmiştir. Ayrıldıklarında çok üzülmüş ve yaşadıklarını kağıda dökmeye karar vermiştir.

Daha sonra 2013 yılında Yalan isimli rap parçayı sevenleri ile paylaşmıştır. Müzik kariyerine doğup büyüdüğü Almanya’da devam eden Musa seir daha sonra uzun süre sessiz kalmıştır. Sessizliğini ise 10 sene sonra bozmuş ve söz, müziği kendisine ait olan Mor Minder isimli parça ile geri dönüş yapmıştır. Mor Minder isimli parçanın aranjörlüğünü Ercan Demirel ve Buaka üstlenmiş, klip Almanya’da çekilmiş, yönetmenliğini ise Tahsin Özkan üstlenmiştir.

En son 2020 yılının Nisan ayında Babalar Ligi, Mayıs ayında ise Yanmazsın isimli şarkıları sevenleri buluşturmuştur.

Rap dünyasında genellikle küfür ve argo içerikle parçalar yer alıyor olsa da Musa Seis bunun tam tersine bu tarz içeriklere eserlerinde yer vermemektedir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Musa Seis
Gerçek adı: Musa Seis
Doğum Tarihi: 1991 (29 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Rap Sanatçısı
Doğum yeri: Almanya Berlin
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.764 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

482.514 kez okundu

3.

Beren Saat

422.856 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.752 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.184 kez okundu

6.

Tarkan

258.252 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.659 kez okundu

8.

Emre Mor

214.931 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.882 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.240 kez okundu