Musa Arslanali

0

Musa Arslanali hakkında merak edilen tiyatro hayatı. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, mezuniyeti, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Usta sanatçı Musa Arslanali aslen 1976 yılında Sivas İli’nin Divriği İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Orta ve Lise tahsilini Ankara’da tamamlamış ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Restorasyon ve Konservasyon bölümünden mezun olmuştur. 2006 senesinde Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü Rejisörük’ü kazanmıştır. 2007 ve 2008 yılları arasında Londra’da dil eğitimi için bulunan usta isim 2013 yılında ise Bilkent Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Geçmişten günümüze çeşitli oyunlarda yönetmen, müzisyen ve oyuncu olarak Ankara Deneme Sahnesi, Ankara Devlet Tiyatrosu, Arcola Theatre (Londra), Ankara Sanat Tiyatrosu ve Bilkent Üniversitesin’de çalışmalarda bulunmuştur. İstanbul Aydın Üniversitesi Tiyatro Yönetmeliği Bölümünde ise Yüksek Lisans yapan Arslanali, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde yönetmen ve oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Tiyatro ve oyunculuk dışında profesyonel olarak müzik ile de ilgilenmektedir.

Musa Arslanali Sahne aldığı ve yönettiği bazı tiyatro oyunları;

2019 – Amanvermez Avni (Yönetmen Yardımcısı)
2017 – Çingeneler Gökyüzünde Yaşar (Oyuncu)
2017 – İntiharın Genel Provası (Yönetmen)
2017 – Sızı Komik-i Şehir Naşit Bey (Oyuncu Yönetmen Yardımcısı)
2015 – Cyrano De Bergerac (Oyuncu)
2012 – Sınır (Yönetmen)
2012-2013 – Ömer Hayyam Melih Yetkin (Ankara Simurg Oyuncuları)
2010-2011 – Terenton İle Camden’e Mutlu Yolculuk (Thronton Widler)
2008-2009 – Henry ve Alice’in Gizli Hayatları- David Tristram (Mavi Sahne)
2008-2009 – Ağzı Çiçekli Adam – Luigi Pirandello (Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi)
Palyaço Prens (Oyuncu)
Ayrılış (Yönetmen)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz