Murat Terlemez

Murat Terlemez hakkında merak edilen tüm detaylar! Eğitimi, kariyeri, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Terlemez Kimdir?

Murat Terlemez Sosyoloji – Psikoloji Bilim Uzmanı, Eğitimci ve yazar. 1989’da İstanbul, Sarıyer’de doğmuştur.

İlk ve orta öğrenimini Emirgân Karaca Paşa/Osman Saçmacı İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini ise Emirgân Boğaziçi Behçet Kemal Çağlar Lisesi Sosyal Bilimler Alanında tamamlamıştır.

Spor bilimlerine ve psiko-sosyal alanlara her zaman ilgi duyan Terlemez, İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Bilimleri Fakültesinde, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Pedagojik Formasyon Programını tamamlamıştır (Programın Felsefe Grubu Öğretmenliğine de geçerli olmak üzere).

Ön lisans eğitimini bölüm birincisi ve onur öğrencisi olarak yönetim organizasyon programı üzerine alan Terlemez, birinci lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde, ikinci lisans eğitimini İstanbul Okan Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümünde (Tam Burslu) onur öğrencisi olarak, üçüncü lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde tamamlamıştır.
murat terlemez2
Yüksek Lisans eğitimlerinin birincisini İstanbul Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Spor Yönetimi Tezli Bölümünde (Burslu) Antik Dönem Oyunları konulu teziyle, ikinci yüksek lisans eğitimini ise Altınbaş Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Psikoloji Tezli Bölümünde (Burslu) Sinizm ve Bağlılık konulu teziyle tamamlamıştır.

Doktora eğitimini halen Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor (Spor Psikolojisi Dersleri) Anabilim Dalında devam ettirmektedir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi SEM’de Psikolojik Dayanıklılık, Selçuk Üniversitesi SEM’de Sosyal Psikoloji, İstanbul Gedik Üniversitesi SEM’de Sağlık Psikolojisi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Hakem Eğitimi sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır.

Üniversitelerde etkinlik başkanlığı ve bölüm temsilcilikleri yapan, çok sayıda gönüllü görevde ve sosyal farkındalık projelerinde yer alan, farklı alanlarda antrenörlükleri, lisansları ve hakemlik belgeleri olan, çeşitli eğitimleri ve başkaca sertifika programlarını (Danışmanlık/Eğitim Merkezleri, Enstitüler ve Dernekler) başarıyla bitiren ve sempozyumlara (Psikoloji ve Spor Tarihi) katılım sağlayan Murat Terlemez’in, Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği ile Spor Bilimleri Derneği’nde üyeliği bulunmaktadır.
murat terlemez3
Terlemez’in kitaplarında, psiko-sosyal konular ile olaylar, tarihe yolculuk temaları, bilimsel bilgiler ile hikâyeleştirmeler ve kişisel gelişimin değerleri ön plana çıkmaktadır.

Basılmış üç adet kitabı (Frau, Dil-Küşâ, Sen Bir Şey Değil Her Bir Şeysin), on dört adet akademik makalesi (Liderlik, Psikoloji ve Spor) ve bir adet sempozyumlarda bildirisi bulunan Terlemez, ayrıca on beş yıllık çalışma hayatının sekiz yılını özel sektörde geçirmiş olup son yedi yılını ise halen bir kamu kuruluşunda devam ettirmektedir.

Linkedin @muratterlemez.com
İnstagram @muraterlemez
murat terlemez4


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz