Murat Şeker

0

1973 yılında dünyaya gelen senarist, yönetmen ve film yapımcısı Murat Şeker İstanbul doğumludur. İş hayatını SugarWorkz film şirketi sahibi olarak sürdüren Murat Şeker 1992 yılından bu yana bir çok belgesel, dizi ve sinema filminin senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenmiştir. Burcu Yengeç’tir.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ile başladığı üniversite eğitim hayatını Mimar Sinan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü ile tamamlamıştır.

İlk kısa filmini 1996 yılında çekmiş ardından rock ve pop müzik şarkılarının video klip çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Bu dönemlerde müzik yazarlığını hobi olarak yapmaya başlayan Murat Şeker 1998 yılında ise ikinci filmi Sıfır’ı ekran severler ile paylaşmıştır.

İlk profesyonel müzik klibini Cengiz İmren’in Bir Tanem isimli şarkısının klibi ile gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar 2 Süper Film Birden, Almanya Rüyası, Aşk Tutulması, Plajda, Aşk Geliyorum Demez, Türk Gibi Başla Alman Gibi Bitir, Çakallarla Dans, İzmir Çetesi, Arkadaşım Max, Çakallarla Dans Hastasıyız Dede, Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı, Deliormanlı, Çakallarla Dans 4 ve Görevimiz Tatil gibi bir çok sinema filminin yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını gerçekleştiren Murat Şeker Hülya Şeker ile evlidir ve bu evliliğinden bir oğlu vardır.

İlginizi Çekebilir :   Mehmet Sarıkaya

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz