Murat Onuk

Usta oyuncu Murat Onuk, Beyoğlu Ticaret Meslek Lisesi ve Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisi mezunudur. Ayrıca Yönetmen Zeki Demirkubuz ile Oyunculuk Eğitimi alan Murat Onuk 1960 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1960 doğumlu, Terazi burcudur, ancak aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Bir kızı vardır. Dalış ve motosiklet tutkunudur. Yer aldığı gruplar ile birlikte sıkça kampa ve dalışa gitmektedir. Vakit buldukça doğa fotoğrafları çektiğini belirten Murat Onuk, ayrıca kitap okumak ve film izlemektende keyif aldığını belirtmiştir.

Yalnızlar, Kader Ayırsa Bile, Üvey Baba, Asmalı Konak, Sırlar Dünyası, Kızım İçin, Mavi Rüya, Melekler Adası, Son Yaprak, Belalı Baldız, Erkek Tarafı, Gümüş, Sonbahar, Aşk Beklemez, Doktorlar, Kısık Ateşte 15 Dakika, Yaprak Dökümü, Genco, Geniş Zamanlar, Kurtlar Vadisi Pusu, Doludizgin, Gece Gündüz, Adını Feriha Koydum, Umutsuz Ev Kadınları, Kaçak Gelinler, Re-Era, Kabe, Kod Adı K.O.Z, Alamet-i Kıyamet: Tarikat ve Bir Şey Değilim isimli sinema ve dizilerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz