Murat Kubilay

Murat Kubilay son dönemde Sözcü Televizyon kanalında ekonomi ile ilgili yaptığı tespitlerle gündeme gelmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Kubilay Kimdir?

Murat Kubilay ekonomist, yazar. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi ardından, (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra İsveç Göteborg Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak yer alan Kubilay, ODTÜ’ de Finansal Matematik Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Yine aynı üniversite de akademik çalışmalar gerçekleştirmiştir.

İlerleyen süreçte Akademik çalışmalarına ara veren Kubilay, İstanbul’a taşınmış ve yerli, yabancı portföy yönetimi şirketlerinde fon yönetimi müdürü olarak çalışmıştır.

Marmara Üniversitesi’nde Doktora çalışmalarına Bankacılık alanında başlayan M. Murat Kubilay, Britanya’da King’s College London’da Uluslararası Finans alanında araştırmalarını tamamlamıştır.

Londra’da orta ölçekli şirketlere finansal danışmanlık yapan Dr. Kubilay, ülkemizde ise uluslararası kurumsal yatırımcılara finansal danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ekonomi ve siyaset ile ilgili görüşleri yazılı ve görsel medya kuruluşları tarafından sık sık yayınlanmaktadır.

Murat Kubilay Nereli?

Murat Kubilay aslen Ankara doğumludur.

Murat Kubilay Kaç Yaşında?

Murat Kubilay 39 yaşındadır, doğum tarihi 1984, doğum yeri Ankara.

Evlimi? eşi kim? bekar mı? sorusunun cevabı resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlardan da anlaşılacağı üzere evlidir. 2021 yılında evlenmiştir.

Kitapları:

Herkes İçin Ekonomi (Dünya Sallanırken ve Türkiye Düşerken)

Eğitim Hayatı:

ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) İşletme
Göteborg Üniversitesi İşletme
ODTÜ MS Finansal Matematik
Ph.D. Marmara Üniversitesi Bankacılık
Ph.D. King’s College London Uluslararası Finans

Resmi instagram hesabı @mmkubilay resmi twitter hesabı ise @mmkubilay ‘dır. Son dönemde Sözcü Televizyon kanalı ve Fox Çalar Saat programı dahil bir çok programa katılarak hem siyaset, hem de ekonomi ile ilgili yaptığı açıklamalar büyük ilgi görmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz