Murat Güloğlu

Murat Güloğlu Show Tv ekranlarında yayınlanan Ebru&Murat Bu Sabah isimli programı Ebru Akel ile birlikte sunmaktadır. Başarılı sunucu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Güloğlu Kimdir? Nereli?

1975 yılının Nisan ayında dünyaya gelen usta isim doğma büyüme aslen Sivas’lıdır. 17 ağustos deprem felaketinde anne ve babasını yitirmiştir. Acısını deprem bölgesi’nden haber yaparak, sorunları dile getirerek ve depremzedelere yardım ederek hafifletmeye çalışmıştır.

Türk haber spikeri, televizyon ve İnternet gazetecisi, televizyon programı yapımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü mezunudur. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Birliği ve Dış Politika Programı’nda yüksek lisans derecesine sahiptir. IPI Uluslararası Basın Derneği Türkiye Ofisi Sertifika Programı sahibidir.

1995 yılının Şubat ayında giriş yaptığı medya sektöründe uzun yıllardır çalışmaktadır. Murat Güloğlu birçok TV kanalı haber ve program departmanında spiker, muhabir, editör ve yapımcı olarak görev almıştır. 1999 yılında üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Yılın En İyi Televizyon Gazetecisi” ödülüne layık görülmüştür. Muhabirliğin ardından kamera önüne geçerek haber spikerliği ve program sunuculuğu yapmıştır. IPI (Uluslararası Basın Derneği) Türkiye Ofisi Sertifika Programı sahibidir.

FOX’ta Evinizin Oğlu Murat Güloğlu sloganı ile program sunuculuğu – haber spikerliği yapmış, Çalar Saat Hafta Sonu kuşağını sunmuştur.

Murat Güloğlu Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.92 cm, kilosu 83, burcu ise koç. 2021 yılı itibariyle 45 yaşında olan Güloğlu bekar’dır. Resmi instagram hesabını @muratguloglutv olarak kullanmaktadır. Show Tv de Ebru&Murat Bu Sabah isimli programı Ebru Akel ile birlikte sunmaktadır.

Kitapları:

2013 – Ayrıca “Gitmesen…Gitme Sen.” (Şiir Kitabı)
2014 – Benim Adım Günah (Roman)

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @muratguloglutv 426bin takipçi.
Twitter Hesabı: @muratguloglu 330,9 B Takipçi.
Linkedin: @murat-güloğlu-0832502b

1 Yorum

  1. erkek çocuğunuz varsa cinsel kimliğinde bir sapma olmaması asla izletmemeniz gereken ekran yüzlerinden…
    diğerleri arasında ahmet arpad, osman girgin, serkan başbahçivan, özden erkuş, barış pehlivan, barış terkoğlu, emin çapa sayılabilir…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz