Murat Göçmez

1

Murat Göçmez oyuncu ve tiyatrocu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yakışıklı isim hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Göçmez Kimdir? Aslen Nereli?

1994 yılının Nisan ayında aslen Hatay’da dünyaya gelmiştir. İskenderun Demirçelik Anadolu Lisesi’ni 2012 senesinde tamamlamıştır. Ardından 2013 yılında Çukurova Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile 2 ayrı okulda mühendislik üzerine eğitimini sürdürmüştür. 2015 senesinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden eğitim alan Murat Göçmez, 2016 senesinde İTÜ’yü bırakmış ve Okan Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünü kazanarak eğitimine devam etmiştir.

Bugüne kadar bir çok reklam, dizi ve tiyatro oyununda sahne almıştır. Woyzeck Açısı, Red Light Kışı ve Bedensiz adlı titatro oyunlarında Asistan ve oyuncu olarak sahne almıştır. Vodafone ve Coca Cola ise reklam çalışmaları gerçekleştirdiği kurumsal markalardır.

Özellikle ekran severler tarafından rol aldığı Netflix platformunda yayınlanan Atiye isimli dizide canlandırdığı Selim karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. En son TRT1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar isimli dizinin oyuncu kadrosuna katılmış ve kamera karşısına geçmiştir. Dizide Ulaş Tuna Astepe, Engin Altan Düzyatan, Yetkin Dikinciler, Melis Babadağ, Nezir Çınarlı, Gökhan Gencebay, Gülcan Arslan, Caner Topçu ve Bahadır Yenişehirlioğlu gibi isimlerde rol almıştır.

Resmi instagram hesabını @muratgocmez_ kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Murat Göçmez Oynadığı Sinema ve Diziler:

Barbaros (TV Dizisi) 2021
Atiye (Selim) (TV Dizisi)
Öldür (Kısa Film) 2020
Zalim İstanbul (TV Dizisi) 2019
Denize Doğru (Kısa Film) 2019
Ufak Tefek Cinayetler (TV Dizisi) 2018

Tiyatro Oyunları:

Krapp’ın Son Bandı – 2021
Woyzeck Açısı – 2020
Martı – 2019
Yasaklar – 2019
Bedensiz – 2018
Helikopter – 2017
Lüküs Hayat – 2016
Azizname-95 – 2015

İlginizi Çekebilir :   Melike Güner

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz