Murat Gezici

0

Murat Gezici araştırmacı, gazeteci hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Gezici Kimdir?

Murat Gezici araştırmacı, gazeteci, yazar, Gezici Araştırma Şirketi kurucusu, sahibi. Marmara Üniversitesi Teknoloji Mühendisliği bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. İlköğretim, Orta ve Lise tahsilini aslen memleketi olan, doğup büyüdüğü şehir Adana, Ceyhan’da tamamlamıştır.

Murat Gezici Nereli?

Murat Gezici aslen Adana Ceyhan’lıdır. Baba tarafından Adana’lı olan Gezici, memleketi Adana’da dünyaya gelmiştir.

Murat Gezici Kaç Yaşında?

Usta gazeteci 44 yaşındadır, doğum tarihi 1979, doğum yeri Adana Ceyhan.
murat gezici1 jpg
Kısaca Hayatı:

Gezici Araştırma Merkezi Bşk. Kamuoyu Araştırmacısı. Siyaset Bilimci Stratejist. Uluslararası Güvenlik ve Strateji Çalışmalar Master.

Gezici, 1999 senesinde Konda Araştırma Şirketinde eleman olarak çalışma hayatına atılmıştır. Ardından A&G Araştırma Şirketine geçiş yapmıştır. Bu şirkette bir çok kademede 12 sene çalışmalar gerçekleştiren Gezici, 6 senede bu şirketin koordinatör müdürlük görevini üstlenmiştir. 2011 senesinde kendi isteği ile işten ayrılmış ve Gezici Araştırma Şirketi’ni kurmuştur.

Özellikle seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi, MHP, HDP ve CHP gibi partilere kamuoyu yoklamaları yaparak gündeme gelmiştir. Siyasi görüşü, hangi partiye yakın sorusunun cevabı bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakın bir isimdir. Son dönemde ise Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı ile ilgili seçim öncesi yaptığı araştırmalar ve yorumlar ile sık sık gündeme gelen isim olmuştur.

Resmi twitter hesabı @mrtgezici resmi instagram hesabı ise @muratgezici ‘dir. Eşi kim? evlimi? özel hayatı ile ilgili diğer merak edilen soruların cevaplarına henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz