Murat Erşen

Murat Erşen aslen nereli? hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sahne ismi Muhabbet olarak tanınan ünlü isim Murat Ersen, 1984 senesinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. 20’li yaşlarda Almanca Arabesk şarkıları internete yüklemiş ve Alman gençlerin büyük ilgisi ile karşılaşmıştır. Ayrıca Almanya’da yaşayan gurbetçilerimizinde hayranlıkla takip ettiği Murat Ersen, 2006 yılında, o dönemde Dışişleri Bakanlığı yapan Abdullah Gül tarafından Türkiye’ye davet edilmiştir. Kendisine Türk ve Alman toplumunu birleştirdiği için teşekkür edilmiştir. Aynı şekilde Almanya Dışişleri Bakanı Dr. Frank-Walter Steinmeier’de bu konu ile ilgili kendisine teşekkürlerini iletmiştir.

Sadece Türkiye ve Almanya değil Avrupa çapınca milyonlarca sevenine hitap eden Murat Ersen 1960’lı yıllarda Almanya’ya göç eden 1. kuşak göçmen torunlarındandır.

Abisi Levent Ersen ile birlikte küçük yaşlarda müzik yapmaya başlamış, 2003 yılında yazdıkları ilk şarkı Sie liegt in meinen armen şarkısı ile ortalığı kasıp kavurmuşlardır. Baba tarafından aslen Eskişehir’li olan, Murat Erşen evlidir ve bu evliliğinden Cem isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz