Murat Cen

Murat Cen rol aldığı başarılı bir çok proje ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Başarılı oyuncu hakkında ise ekran severler bir çok sorunun cevabını araştırıyor. İşte sizler için hakkında bilinmeyen sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Cen Kimdir? Aslen Nereli?

1980 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu Murat Cen günümüzde yaşantısını İstanbul, Fatih’te sürdürmektedir. Baba tarafından aslen Sivas’lı olan Cen, Ahmet Rasim Lisesi ardından, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Göktuğ Bey karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de Barış Arduç, Fahriye Evcen, Barış Bağcı, Gizem Kara, Rabia Soytürk, Sarp Levendoğlu, Korel Cezayirli ve Toprak Sergen bir çok isim ile birlikte rol almıştır.

Daha sonra Kardeşlerim adlı dizi de Mehmet karakterini canlandırmıştır. Başarılı oyuncu daha önce ise Bahtiyar Ölmez, İçerde, Dolunay, Kösem ve Sevda Kuşun Kanadında gibi bir çok projede rol almıştır.

Eğitim hayatı:

Ahmet Rasim Lisesi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi
İstanbul Drama
Fatih Halk Eğitim merkezi ileri seviye uygulamalı tiyatro.

Resmi instagram hesabını @cenmurat kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Ayrıca resmi facebook hesabını ise @mcen1sivaslı olarak aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz