Murat ÇAKIR

0

Murat Çakır Pop Fantazi Müziğin sevilen isimlerindendir. Hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı, şarkıları, biyografi ve hayatı.

Murat Çakır Kimdir?

Murat Çakır söz yazarı, besteci, solist.

Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) üyesidir. Antalya AGSEM | Antalya Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde kısa süreli solfej ve şan dersleri eğitimi almıştır. Ayrıca sahne ışıkları sanat merkezinde bağlama eğitimi almıştır. (Antalya 1995)

Seslendirdiği şarkıları ve video klip çalışmaları ile müzik kariyerini sürdürmektedir. 1993 yılından bu yana Söz ve beste çalışmalarına devam etmektedir.

Murat Çakır Nereli?

Murat Çakır aslen Artvin Borçka, Maçahel’li, Gürcü asıllı Türk.

Murat Çakır Boyu, Kilosu

Murat Çakır 1.75 boyunda ve 75 kilodur.

Murat Çakır Kaç Yaşında?

Murat Çakır 46 yaşındadır. Doğum tarihi 28 Ağustos 1976, burcu başak.

murat cakir4 jpg

Murat Çakır Şarkıları, Albümleri

Murat Çakır’ın ilk albüm çalışması 2019 yılında Sen gidince ismi ile çıkmıştır. 2009 Stüdyo Kayıt Çalışması bazı sebeplerden dolayı 2019 yılında piyasaya çıkmış ve müzik severler ile buluşmuştur. İlk albüm çalışmasında bulunan 7 şarkının da söz ve müziği kendisine aittir.

2. albüm çalışması ise 2021 yılında çıkmıştır. Corona’dan dolayı aranjesi farklı stüdyo’lardan evden yönetilerek yapılmıştır.

Albüm 3 şarkıdan oluşmaktadır, bu albüm çalışmasında da yine söz ve müzikler usta sanatçıya aittir. Ama istediği bir albüm olmadığı için 2. albüm çalışmasını revize edeceğini belirtmiştir. 2.ci albüm ise “Adı Benim Adım Artvini Hatırlatır” ismi ile müzik severlerin beğenisine sunulmuştur. Ayrıca Stüdyo kayıtlı enstrümansız şarkılarını da yayınlamaya devam etmektedir.

Youtube video kanalı @@MuratCAKIR52 ziyaret ederek abone olabilir, yeni güncel şarkıları albüm ve beste çalışmalarını yakından takip edebilirsiniz.

Yaay Sosyal Medya Linki: @mereta
Facebook Linki: @mereta

Ayrıca murattv08 blog sayfasında da paylaşımlarını sürdürmektedir.
murat cakir3 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz