Murat Ağırel

Murat Ağırel Cumhuriyet Gazetesi | Yurtsever, Atatürk ve Devrimlerinin aşığı, takipçisi. Hakkında merak edilen detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Murat Ağırel Kimdir?

Murat Ağırel gazeteci, yazar. İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsiline kadar eğitim hayatını doğup büyüdüğü Ceyhan’da tamamlamıştır. Ardından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Otomotiv Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nü de başarı ile tamamlamıştır.

2006 yılında Bizkaçkişiyiz Sivil Toplum Platformu kurucusu ve İstanbul İl Başkanlığını yapmıştır. Dört büyük Cumhuriyet Mitingi tertibi, 3 Hukuka Saygı Mitingi, 7 Teröre Lanet Mitingi, 22 Sokak yürüyüşü, 1274 salon toplantısı, 5 Türkiye Forumu tertip etmiştir. Memleket Sevdalıları Derneği kurucu ve 3 dönem Genel Başkanlığı görevinde bulunmuş, 2008 senesinde FETÖ kumpası Ergenekon davası kapsamında gözaltına alınmıştır. 7 sene 3 ay ceza almıştır.

Son dönemlerde kamu kurumlarındaki usulsüzlük iddiaları ile ilgili yazılmış en kapsamlı çalışma olan Şaki – İlk Defa Yayımlanan Sayıştay Belgeleri isimli kitabın altına imzasını atmıştır.
murat agirel4
Murat Ağırel günümüzde ise Yeniçağ Gazetesi’nde yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Daha önce Medya Siyaset ve Oda tv bünyesinde de yazmıştır. 27. dönem İYİ Parti İstanbul Milletvekili Adayı olarak açıklanan isimlerdendir.

Murat Ağırel Nereli?

Murat Ağırel Adana’lıdır. Aslen Adana Ceyhan nüfusuna kayıtlıdır.

Murat Ağırel Kaç Yaşında?

Murat Ağırel 45 yaşındadır. Doğum tarihi 23 Eylül 1978 burcu ise terazi’dir. Youtube video kanalı da bulunmaktadır. @MuratAğırel ‘de paylaşımlarını sürdürmekte, Medyasiyaset ardından OdaTV ‘de köşe yazarlığı yapmış ve halihazırda Yeniçağ Gazetesi ve halktv’de köşe yazarlığı yapmaktadır.

Resmi iletişim sosyal medya hesapları, twitter hesabı @muratagirel resmi instagram hesabı ise @muratagirel ‘dir. İletişim: agirelmurat@gmail.com

Kitapları:

Vurgun / Parsel Parsel 2
Parsel Parsel
Sarmal
Şaki


4 Yorumlar

  1. helal olsun sana helal.seni dinlemekten o kadar güzelki allah yolunu açık olsun ..başarılar diliyorum…kucak dolu sevgiler şunların yüzkerini ortya çıkarıyorsunya helalolsun sana helal..aslan parçası..

  2. 75 yaşın da bir hemşehrin, amcan olarak seninle iftihar ediyorum. hiçbir proğramını kaçırmıyorum. 15 gün öncesine kadar Ceyhanlı olduğunu bilmiyordum. öğrendiğim de”tabii’ki” merak ettim ve araştırdım. mithatpaşa mah.de oturduğunuzu öğrendim. yazılarınızdan ve konuşmalarınızdan, sosyal demokrat görüşe sahip olduğunuzu sanıyordum. yeniçağ gazetesin de yazdığınız ı ve iyi partiden aday olduğunuzu okuyun ca, merakımı mucip oldu. siz kimsiniz ? selam ve sevgiler.

  3. Emekli bir gazeteci ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi olarak Sevgili Ceyhanlı Hemşehrim Murat Ağırel ile GURUR duyuyorum. Türkiye nin böyle tertemiz, kişilikli, eğitimli, akıllı ,akılcı araştırmacı ve her şeyden önce satılmamış gazetecilere ihtiyacı var. Başarılı araştırmaları bir gün siyasi basın tarihine yazılacak, çoğu davalarda delil olarak sunulacak. Kabul ederse bir ablası olarak kendine iyi bakmasını diliyorum…

  4. MAİL adresi şeffaf olmayanlar, benim nazarımda beş’para etmez.
    Murat AĞIREL gibi gençlerin şeffaf adresi niçin yok.? Bilemiyorum.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz