Münir Can Cindoruk

Münir Can Cindoruk Fox Tv ekranlarında yayınlanan El Kızı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Yakışıklı oyuncu daha önce rol aldığı sinema ve diziler ile büyük merak uyandırmıştır. Hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Münir Can Cindoruk Kimdir? Aslen Nereli?

Oyuncu ve tiyatrocu Can Cindoruk doğma büyüme aslen Adana’lıdır. Babası Zafer Doruk geçmiş yıllarda Adana’da, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen “Orhan Kemal Öykü Yarışması”nı kazanmıştır. Öykü yazarı olarak tanınmaktadır.

1990 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Münir Can Cindoruk’un annesi ise Müşerref Cindoruk’tur. Taner ve Caner isimlerinde iki abisi vardır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Münir Can Cindoruk, Caner Cindoruk ve Taner Cindoruk ile Kardeşmi?

Kendisi gibi ekranlarının başarılı isimlerinden olan Caner Cindoruk ve Taner Cindoruk abileridir. Abisi Taner Cindoruk şair ve oyuncu Öyle Bir Geçer Zaman ki ve İnadına Yaşamak gibi diziler de rol almıştır. Diğer abisi Caner Cindoruk ise Zemheri, Kadın, Muhteşem Yüzyıl, Hanımın Çiftliği ve Sadakatsiz gibi bir çok projede rol almıştır.

2008 yılından beri oyunculuk dünyasında çalışmalarını sürdüren yakışıklı oyuncu abileri ile zaman zaman senaryolar üzerine konuştuklarını, oyunculuk dışında herhangi bir mesleği hiç bir zaman hayal etmediğini dile getirmiştir.

Münir Can Cindoruk Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Başarılı oyuncu Münir Can Cindoruk 31 yaşında ve 1.80 cm boyundadır. Resmi instagram hesabını @munircancindoruk kullanıcı ismi ile kullanmakta günümüz itibariyle instagram takipçi sayısı 51,3bin civarındadır.
Munir Can Cindoruk3
Oynadığı Diziler:

En son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Elkızı isimli dizi de Ali karakteri için kamera karşısına geçmiştir. İşte daha önce rol aldığı diğer dizi ve sinema filmleri.

Elkızı (Ali) 2021
Saklı (Caner) 2021
Dayan Yüreğim) 2017
Not Defteri (Koray) 2014
Babalar ve Evlatlar 2012
İnsan ALdandı
Kolej Günlüğü

Sinema Filmleri:

Okul Tıraşı (Yusuf) 2021
Ankara Yazı (Mustafa Pehlivanoğlu) 2016
Ben Bir Şey Değilim (Mahmut) 2016
Kelebek (Kahraman) 2009

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz