Müjgan Ağralı

Müjgan Ağralı hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri, yaşı, hayatı gibi soruların cevapları.

1950 yılında İstanbul’da dünyaya gelen usta sanatçı Müjgan Ağralı, ekran severler tarafından uzun yıllar büyük beğeni ile izlenilen Bizimkiler dizisinde Mine karakteri ile tanınmıştır.

Özel Türk Koleji mezuniyetinin ardından 1966 yılında Vahi Öz Topluluğu bünyesinde Çantada Keklik oyunu ile sanat hayatına adım atmıştır. Ardından Üç Maymun Kabare Tiyatrosu’na dahil olmuş ve Şehvet Kurbanı Şevket isimli tiyatro oyununda sahne almıştır.

Direklerarası Kabare Tiyatrosunda Çatal Matal Oyunu’nda yer almış, İstanbul Tiyatrosu kadrosuna dahil olmuştur.

İlk rol aldığı sinema filmi ise Kovboy Ali’dir. Daha sonra bir çok sinema ve dizide rol alan Ağralı’nın kardeşi Türkan Ağralı’da kendisi gibi tiyatro oyuncusu kimliği ile tanınmaktadır.

Bizansı Titreten Adam, Yağmur Çiselerken, Ebu Müslim Horasani, Ringo Vadiler Aslanı, Tarkan Camoka’ya Karşı, Yalnız Adam, Yaralı Kalp, Zorro Kamçılı Süvari, Zorro’nun İntikamı, İntikam Yemini, Gönül Meyhanesi, Yemen’de Bir Avuç Türk, Ne Hakem, Olmaz Böyle Şey, İnce Memed Vuruldu, Perihan Abla, Bizimkiler, İnsan Yaşadıkça, Yazlıkçılar, Oğlum Adam Olacak, Başımıza Gelenler, Hayat A.Ş, Büyük Umutlar, Size Baba Diyebilirmiyim?, Bebeğim ve Ateşle Barut rol aldığı dizi ve sinema filmleridir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz