Müjde Uzman

Müjde Uzman rol aldığı projelerdeki başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hakkında ise hayranları genellikle kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılının Eylül ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu, oyunculuk ve modellik ile birlikte pazarlama müdürlüğü ve müzik yazarlığı ilede ilgilidir. Boyu 1.72 cm, kilosu 54, burcu ise terazi’dir. Maalesef henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Mükemmeliyetçi olmak gibi bir huya sahiptir. Oyunculuğu ünlü olmak gibi abartılı konular ile ilişkilendirmek istemeyen güzel oyuncu, bu mesleği en iyi şekilde yapmaya çalıştığını dile getirmiştir. Güzel oyuncu sağlıklı ve fit kalabilmesini ise dengeli beslenmesine bağlamaktadır. 1 yıl basketbol, iki yıl da voleybol oynamıştır. Ekranların sevilen isimlerinden olan Birce Akalay ile çocukluk arkadaşıdır.

Kariyer başlangıcı;

Fen ve matematik öğrencisi olduğu dönemde mühendisliğe adım atarken okulu kapanmış, okul kapanınca dil bölümü’ne girmiştir. 16 yaşında iken nedenini bilmeden mankenlik yarışmasına başvuran Müjde Uzman, sonrasında elemelere çağrılmış, ablası ile gittiği elemelerde ilk 20’ye kalmıştır. Ardından kampa katılmış, yarışmayı da kazanmıştır. Yarışmayı kazandıktan sonra bir ajans’a girmiştir.

İlerleyen süreçte bir müzik kanalı’nda televizyon ile tanışmış, yarışmadan sonra bir kaç sene mankenlik yapmış, ancak çok sıkılmıştır. Daha sonra babası ile bir pazar araştırması şirketi’nde çalışmış, daha sonra yalnız yaşamaya karar vermiş o dönemden sonra ufak tefek oyunculuk teklifleri almaya başlamıştır. O dönemlerde bir çok işi reddetmiş, Muhteşem Yüzyıl ekibinden teklif almış, inandığı bir proje olduğu için teklifi kabul etmiş ve arkasından bir çok başarılı projede rol almaya başlamıştır. Üniversite’de Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

Müjde Uzman oynadığı sinema ve diziler;

2008 – Paramparça Aşklar (Nil)
2009 – Aşk Bir Hayal (Ayfer)
2010 – Halil İbrahim Sofrası (Müjgan)
2010 – Kapalı Çarşı
2011 – Bir Çocuk Sevdim (Derin)
2011 – Muhteşem Yüzyıl (Armina)
2013 – Kuzgun ve Fatih 2013 (Diyar)
2013 – 20 Dakika (Kuzgun)
2014 – Hadi İnşallah (Sinema filmi)
2015 – Kiralık Aşk (Seda Berensel)
2015 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Nazlı Öztürk)
2018 – Babamın Günahları (Zümrüt)
2018 – Savaşçı (Üsteğmen Funda Turaç)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz