Muhsin Bayrak

Muhsin Bayrak AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı. Hakkında son dönemde İngiltere ekiplerinden Chelsea takımını satın almak istediği yönünde haberler gündeme gelmiştir. Kısaca iş hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

Muhsin Bayrak Kimdir? Aslen Nereli?

Ünlü iş adamı Muhsin Bayrak aslen Bitlis’lidir. Ailesine Bayrak soyadını Gazi Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Ülkemizin sanayi sektörünün önemli iş adamları arasında yer almaktadır. Mutki Aşireti lideri olarak ta hakkında bir çok kaynak bulunmaktadır.

Mutki Aşireti yüksek nüfus oranı ile Türkiye’nin en geniş ailelerinden birisidir. 1990’lı senelerde ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Üniversitede İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

1999 senesinde bir şirket kurmuş, daha sonra yurt içi ve yurt dışında bir çok başarılı projenin altına imzasını atmıştır.

2022 yılında ise İngiltere’nin dev ekiplerinden Chelsea takımını satın alacağı iddia edilmiştir. Roman Abramovich’in sahibi olduğu Chelsea takımının satışa çıkarıldığı, Muhsin Bayrak’ın kulübü almak için teklif verdiği ve satın alma şartlarını görüştüğü iddia edilmiştir.

1999 senesinde kurmuş olduğu AB Grup Holding ile pek çok alanda yatırımlarına devam etmektedir. Yurt dışında birçok şantiyesi bulunmaktadır.

Türkiye’de 200’den fazla inşaat projesi hayata geçirmiştir. Yunanistan’da çok sayıda inşaat projesi dışında Atina Marinası’nı inşaa eden Bayrak, yine Yunanistan’da da enerji sektöründe çalışmalarını sürdürmektedir. Bodrum Türkbükü’nde 100 milyon dolarlık yatırı ile dünyaca ünlü Türk mimarı Barbaros Sağdıç’ın tasarladığı ve 28 malikaneden meydana gelen Madnasa Türkbükü projesine start veren isim olmuştur. Ayrıca yerli ve milli kripto para borsası ABStocks’u da faaliyete geçirmiştir.

AB Grup Holding Türkiye ve AB ülkelerinde pek çok alanda faaliyet göstermektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz