Muharrem Sarıkaya

Muharrem Sarıkaya, gazeteci ve köşe yazarı olarak tanınmış isimlerdendir. Hakkında ise genellikle aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri, çalıştığı medya kurumları ve gazeteler gibi bir çok soru merak konusudur. Hayatı ve kariyeriyle ilgili bilgiler, kısaca biyografisi.

Muharrem Sarıkaya Kimdir? Nereli?

1961 yılının Ocak ayında aslen Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde doğmuştur. Fitnat Sarıkaya ve İbrahim Sarıkaya çiftinin çocuklarıdır. Mehtap Sarıkaya ile evli ve bu evliliğinden Can Sarıkaya isminde bir oğlu vardır.

1982 yılında Gazi Üniversitesi İİBF işletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1979 senesinde Ankara’da bulunan Barış Gazetesi bünyesinde gazeteciliğe başlamış bir dönem Ekspres Gazetesi’nde çalışmıştır. ÇGD Ödülü’ne layık görülen Muharrem Sarıkaya, İngilizce bilmektedir.

Uzun seneler, Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi olarak çalışmış daha sonra, Sabah Gazetesi’ne transfer olmuş ve 5 Nisan 2009 tarihine kadar yine Ankara Temsilcisi olarak görev yapmıştır. Çiğdem Toker‘in 18 Haziran 2009 tarihinde istifa etmesinin ardından Haber Gazetesi, Habertürk TV VE haberturk.com’un Ankara Temsilciliği görevini üstlenmiştir. 2012 yılında bu görevinden ayrılmış, yazar ve yorumcu olarak Habertürk bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Öğretim görevlisi olduğu dönemde Ankara bulunan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde, Medya ve Uluslararası İlişkiler dersi veren Sarıkaya, 1 Nisan 2020 tarihinde Ciner Medya Ankara Temsilcisi olmuştur. Aynı zamanda Habertürk Ankara Temsilcisi olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Muharrem Sarıkaya Sosyal medya hesapları;

Başarılı gazeteci, siyasi, ekonomik, konjontürel ve dış politikayla ilgili gelişmeler konusundaki fikirlerini ve köşe yazılarını sosyal medyada sık sık paylaşıyor. @msarikaya6 isimli kullanıcı adı ile kullandığı Twitter hesabı üzerinden de takipçileri ile paylaşmaktadır. Resmi instagram hesabını ise @msarikaya6 kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz