Muharrem Sarıkaya

0

Muharrem Sarıkaya, gazeteci ve köşe yazarı olarak tanınmış isimlerdendir. Hakkında ise genellikle aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri, çalıştığı medya kurumları ve gazeteler gibi bir çok soru merak konusudur. Hayatı ve kariyeriyle ilgili bilgiler, kısaca biyografisi.

Muharrem Sarıkaya Hayatı ve Kariyeri

1961 yılında Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde doğmuştur. Fitnat ve İbrahim Sarıkaya çiftinin çocuklarıdır. Mehtap Sarıkaya ile evlidir ve Can Sarıkaya isimli bir çocukları vardır.

1982 yılında Gazi Üniversitesi İİBF işletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Gazeteciliğe 1979 yılında Ankara’da bulunan Barış Gazetesi’nde başlamış, bir dönem Ekspres Gazetesi’nde çalışmıştır. ÇGD Ödülü’ne layık görülen Sarıkaya, İngilizce bilmektedir.

Yıllarca Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi olan Sarıkaya, ardından Sabah Gazetesi’ne transfer olmuş ve 5 Nisan 2009 tarihine kadar yine Ankara Temsilcisi olarak görev yapmıştır.

Çiğdem Toker’in 18 Haziran 2009 tarihinde istifa etmesinin ardından Haber Gazetesi, Habertürk TV VE haberturk.com’un Ankara Temsilciliği görevini üstlendi. 2012 yılında bu görevden alındı, yazar ve yorumcu olarak Habertürk bünyesinde bulunmaya devam etti.

Öğretim görevlisi olduğu dönemde Ankara bulunan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde, Medya ve Uluslararası İlişkiler dersi verdi.

Sarıkaya, 1 Nisan 2020 tarihinde Ciner Medya Ankara Temsilcisi oldu. Aynı zamanda Habertürk Ankara Temsilcisi’dir.

Sosyal medya hesapları;
Başarılı gazeteci, siyasi, ekonomik, konjontürel ve dış politikayla ilgili gelişmeler konusundaki fikirlerini ve köşe yazılarını sosyal medyada sık sık paylaşıyor. @msarikaya6 isimli kullanıcı adı ile kullandığı Twitter hesabı üzerinden de takipçileri ile paylaşmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz