Muharrem Erkek

0

Muharrem Erkek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Muharrem Erkek Kimdir?

Muharrem Erkek avukat, politikacı, siyasetçi. CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. Babası Muzaffer Bey, annesi Mübeccel Hanım’dır.

Muharrem Erkek Nereli?

Muharrem Erkek aslen Çanakkale’lidir. 1969 yılında memleketi Çanakkale’de dünyaya gelmiştir.

Çanakkale Lisesi’ni tamamlamış ardından, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrasında, Çanakkale’de serbest avukat olarak çalışma hayatına başlamıştır. Baro yönetiminde görev almış, Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi seçilmiştir.
muharrem erkek6 jpg
Ayrıca Çanakkalespor ve Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulunda görev almıştır.

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili, TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi’dir. 25. 26 ve 27. dönemlerde Çanakkale Milletvekili seçilen Erkek, 2015 ve 2018 yılları arasında TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği yapmıştır.

3-4 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olan, Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi Üyesi seçilmiştir.

Muharrem Erkek Kaç Yaşında?

Muharrem Erkek 54 yaşındadır. Doğum tarihi 31 Ağustos 1969, burcu ise başak’tır.

Eşi Özen Algönül Erkek’tir, bu evliliğinden iki evladı vardır.

Resmi instagram hesabı @muharremerkek17 resmi twitter hesabı ise @muharremerkek17 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz