Muhammed Fatih Ayhan

Muhammed Fatih Ayhan rol aldığı dizi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Muhammed Fatih Ayhan aslen Yalova Çınarcık İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Burcu aslan, boyu 1.88 cm, kilosu ise 83. Oyunculuk kariyeri dışında işletmeci kimliği ile de tanınan ünlü isim doğup büyüdüğü Yalova’nın Çınarcık İlçesi’nde Müptela Cafe & Restoran isminde bir mekanın işletmeciliğini üstlenmiştir.

Yine Yalova’da İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini tamamlamış ayrıca Yalova’da genç girişimciler listesine ismini yazdırmıştır. Diğer bir yandan tüm bunların yanı sıra, oyunculuk kariyeri ile birlikte inşaat sektörü ile de ilgili çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Muhammed Fatih Ayhan oynadığı sinema ve diziler;

Oyunculuk çalışmalarını İlker Bilgi & Cüneyt Sayıl Management bünyesinde devam ettirmektedir. 2018 senesinde Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk eğitimi, Ayşe Direkoğlu ve Yudum Erdem gibi isimlerden ise audition eğitimleri almıştır.

İlk sinema oyunculuk deneyimini rol aldığı Türkler Geliyor isimli film ile gerçekleştirmiş, film de Akıncı Ali karakterine hayat vermiştir.

2020 yılında ise ekranların sevilen dizilerinden Doğduğun Ev Kaderindir adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizi de Ömer karakterini canlandırmıştır. Dizi de Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol gibi isimler de yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz