Muhammed Akay

Muhammed Akay hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

13 Şubat 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. 2004 yılında internet sektörüne adım atmış, çeşitli siteler ve tasarımlar yaparak internet dünyasında hızla yükselişe geçmiştir. Twitter’ın gönüllü çevirmenler topluluğunun sayılı çevirmenlerinden birisi olmuş ve dizi, film altyazı çevirmenliği yapmıştır. Günümüzde ise aktif olarak Sosyal Medya Uzmanlığı, Web Tasarım, Seo, Çevirmenlik, YouTube İçerik Üreticiliği, Müzik ve Oyunculuk yapmaktadır.

Kendisine ait single çalışması, Nevermind Official müziği, tüm müzik platformlarında yayınlanmaktadır. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmakta, Youtube’da eğitici ve vlog tarzı videolar üretmektedir. Ayrıca İnstagram ve benzeri kısa video yayınlama uygulamalarında komedi kategorisinde videolar üretmeye devam etmektedir.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler;

Hükümet Kadın, 46 Yok Olan, Patron Mutlu Son İstiyor, İçerde, Kabadayı, Çukur gibi dizi ve filmlerde rol almıştır.

Muhammed Akay aslen Mardin, Midyat doğumlu’dur. Evlidir ve iki üniversite bitirmiştir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi – Makine ve Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesi mezunudur. Boyu 1.79 cm, kilosu ise 78’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz