Mona Begüm Çalış

Mona Begüm Çalış Tozkoparan İskender dizisinde Efsun karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel isim hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mona Begüm Çalış Kimdir? Aslen Nereli?

Tozkoparan İskender dizisinde Efsun karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Mona Begüm Çalış oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Oyuncu kimliğinin yanı sıra balerin, model, eğitmen ve dans koçu’dur. Doğma büyüme aslen İzmir’lidir. Bale’de yaşadığı sakatlık sonrası bir şeyler yapmak istemiş bu nedenle İzmir’de Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne kayıt olmuştur. Kamera önü oyunculuğu eğitim almıştır. Daha sonra orada eğitmen olarak devam etmiş, tiyatro oyuncularına dans ve bale eğitmenliği yapmıştır. Çok yönlü bir insan olduğu için baleyi ve dansı harmanlayarak oyunculuğu denemek istemiş ve oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.

Mona Begüm Çalış Kaç Yaşında? Boyu, Kilosu Kaç?

1992 doğumlu Mona Begüm 2022 yılı itibariyle 29 yaşındadır. Burcu ikizler, boyu 1.76 cm, kilosu ise 58’dir.

Mona Begüm Çalış Eğitim Hayatı:

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü mezunudur. Ayrıca 3 sene yatılı olarak Hacettepe Üniversitesi Klasik Bale Bölümünde okumuştur. Daha sonra Mimar Sinan’da Modern Dans Bölümü’nü kazanmıştır. O dönemde bale yaparken bir sakatlık yaşamıştır.

Mona Begüm Çalış Evlimi? Eşi Kim? Çocuğu Varmı?

Sorunun cevabı evettir. Eşinin ismi Burcan Çalış’dır. 10 yıldan fazladır mutlu evliliği devam etmektedir. Bu evliliğinden iki kızı vardır. Kızlarının isimleri ise Zeynep Helen ve Destan Tuana’dır.

Mona İsminin Anlamı Nedir? Mona Ne Demek?

Mona ismini Rahmetli annesi koymuştur. Annesi Monalisa tablosunu çok severmiş bu sebeple Mona ismini koymuştur. Mona Arapça kökenli bir isimdir. Arapçada anlamı dilek veya ulaşılamaz arzu, İrlandacada Asil, Fransızcada Sevgi, eski ingilizcede Ay, İskoç dilinde Kuzeyli, Farsçada ise sonsuza dek süren anlamlarını taşımaktadır.

Hangi takımı tutuyor sorusunun cevabı Beşiktaş’tır. En sevdiği mevsim İlkbahar’dır, son olarak insanlarda en sevmediği huyun bencillik olduğunu dile getirmiştir.

Tozkoparan dizisinde Çağan Efe Ak, Zeynep Saadet Doğangün, Berat Efe Parlar, Burak Alkaş ve Sera Tokdemir gibi isimler de rol almıştır.

Resmi instagram hesabını @monacalis kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Ailesi ve hayatı ile ilgili daha detaylı bilgiler için Youtube video kanalını da takip edebilirsiniz. Eşi ile birlikte video paylaşımları yaptıkları, Mona & Burcan isimli bir youtube kanalları bulunmaktadır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz