Mohanad Ali

0

Mohanad Ali son dönemlerde sıkça ismi Galatasaray ile anılan ve gelecek vaaden genç futbolcular arasında gösterilmektedir.

2000 yılının Haziran ayında aslen Irak, Bağdat’ta dünyaya gelmiştir. Futbol hayatına ülkesinin takımı Al Shorta SC ile adım atmıştır. Ardından Al Kahraba FC takımında 1 sezon kiralık olarak forma giymiş tekrar Al Shorta takımına dönmüştür. Hala aynı takımda forma giyen genç futbolcu günümüzde bir çok büyük kulübün kıskacı altında girmiştir. İsteyen takımlar arasında Galatasaray, Benfica, AEK, Genk ve Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al-Ain yer bulunmaktadır. Ciddi rakamlar ile kendisini transfer etmek isteyen Avrupa takımlarını kişisel ve ailevi nedenlerden dolayı istemediği bu nedenle Al-Ain takımına sıcak baktığı belirtilmektedir.

Mohanad Ali bugüne kadar Irak U16 formasını 10 kez giymiş 12 gol atmıştır. Ayrıca U17 formasını 4 kez giymiş 5 gol atmıştır. 23 Aralık 2017 tarihinde ise Irak A Milli takım kadrosuna seçilmiş günümüze kadar toplam 14 karşılaşmada forma giymiş ve 8 golün altına imzasını atmıştır. Genç futbolcu her iki ayağını da çok iyi kullanabilmekte, santrafor mevkiinde görev yapmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz