Missy Peregrym

Eski model manken Missy Peregrym 1982 yılında dünyaya gelmiştir. Aile kökeni Ukrayna’ya uzanan Missy Peregrym hayatının büyük bir bölümünü doğup büyüdüğü Kanada’nın, Britanya Kolumbiyası bölgesinde geçirmiştir.

Küçük yaşlarda iken erkek gibi yetiştiğini belirten, o yaşlarda iken futbol oynamış, snowboard ve açık hava sporları ile ilgilenmiştir.

18’li yaşlarda ise model olarak kariyerini şekillendirmeye başlamış, Olimpiyat ve Mercedez Benz gibi markaların reklam yüzü olmuştur. 2002 senesinde ise ilk oyunculuk deneyimini Dark Angel dizisi ile gerçekleştiren Missy Peregrym, özellikle sinema dünyasında 2006 yılında rol aldığı Stick It isimli film ile ismini duyurmayı başarmıştır.

Günümüzde yaşantısını Los Angeles’ta sürdüren Missy Peregrym’nin ana dili ise İngilizce ve Fransızcadır.

2014 yılında Amerika asıllı oyuncu, aktör Zachary Levi Pugh ile evlenmiş ancak evliliği bir yıl sonra son bulmuştur.

Dark Angel, The Chris Isaak Show, Black Sash, Jake 2.0, Tru Calling, Smallville, Call Me: The Rise and Fall of Heidi Fleiss, Andromeda, Life As We Know It, Smallville: Vengeance Chronicles, Stick It, Heroes, Wide Awake, Reaper, Something Red, Cybergeddon, Cybergeddon Zips, The Proposal, Rookie Blue, Backcountry ve Rookie Blue Webisodes gibi projelerde yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz