Mirza Tazegül

0

1965 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Mirza Tazegül İlköğretim ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Kars’ta tamamlamıştır. Ardından İstanbul’da Lise ve Yüksekokul eğitimini tamamlayarak, İşletme okumuş ve iş hayatına atılmıştır. İş hayatının yoğunluğuna rağmen haftada iki kitap okumuş ve hiç bırakmamıştır.

17 yaşında iken yazmaya karar veren Tazegül yazmanın gezmeden, okumadan ve gözlemlemeden olmayacağını o dönemden itibaren sık sık gezmiş ve gözlemlemelerde bulunmuştur.

Genellikle insan psikolojisi ve felsefe ile ilgilenen Tazegül 2015 yılının Aralık ayında PSYCHOTHER pisikonet com markasını kurmuştur. Web site üzerinden psikolojik destek veren psikologların olduğu marka yerel terapi salonunada sahiptir. Günümüzde yüz yüze terapiler vermekte bir çok psikolog ile çalışmalarını sürdürmektedir.

2016 yılının Mart ayında ise sosyal medya üzerinden yazmaya başlamış, çok kısa sürede yani 3 ay gibi bir sürede sosyal medya’da milyonlarca takipçiye ulaşmıştır. Dünyanın her tarafından takipçiler edinmeyi başaran yazar Mirza Tazegül 2016 yılının Ekim ayında Sessizliğimle Dans isimli ilk kitabını yayınlamıştır. Ardından 2017’de Yalnızlığın Bilinmeyen Yüzü ve Şubat 2018 tarihinde Hayalini Arayan Kadın isimli romanı ile okur severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Mirza Tazegül aslen Kars doğumludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz