Mirza Lagumdzija

0

Mirza Lagumdzija Türkiye Milli Voleybol takımımızda da forma giyen Milli Voleybolcu’dur. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusu. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mirza Lagumdzija Kimdir?

Mirza Lagumdzija Arkas Spor’da forma giyen Milli Voleybolcu’dur. Babası Ekrem Lagumdzija da eski bir voleybolcu’dur. Abisi de Türkiye Milli Voleybol takımında forma giyen Adis Lagumdzija‘dır.
Mirza Lagumdzija adis Lagumdzija
13 yaşında iken voleybol kariyeri için Türkiye’ye taşınmıştır. Türkiye’de ilk başlarda sadece farklı bir dil olduğu için dil konusunda sıkıntı yaşamıştır. Ancak Türkiye ve ülkesinin aynı ortak değerlere, örf ve adetlere sahip olduğu için diğer konular da herhangi bir sıkıntı yaşamadığını dile getirmiştir.

Mirza Lagumdzija Nereli?

Mirza Lagumdzija aslen Bosna Hersek, Saraybosna’lıdır. 18 Mayıs 2001 tarihinde Saraybosna’da dünyaya gelmiştir.

Mirza Lagumdzija Kaç Yaşında? Boyu

Mirza Lagumdzija 21 yaşında ve 2.07 boyundadır.

Abisi Adis ile birlikte 4-5 sene voleybol oynamıştır. Günümüzde ise Türkiye A Milli Voleybol takımımızda da birlikte forma giymektedirler. Voleybol kariyerinde yolunun abisinin açtığını, tüm zorlukları abisinin çektiğini, kendisinin ise abisi yanında olduğu için pek zorluk yaşamadığını dile getirmiştir.

Başarılı Milli voleybolcunun Smaç yüksekliği 360 cm, Blok yüksekliği ise 335 cm’dir. Sahada smaçör olarak görev almaktadır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @mirzalagumdzija ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz