Mir Perwer

Mir Perwer bir kaç yıl önce Fransa’nın başkenti Paris’e gitmiş ancak orada yaşamını yitirmiştir. Başarılı sanatçı hakkında merak edilen tüm soruların cevapları, detayları! Kısaca müzik kariyeri, biyografi ve hayatı.

Mir Perwer Kimdir?

Mir Perwer müzisyen, şarkıcı, söz yazarı, besteci. Gerçek ismi Şirin Aydın olan usta müzisyen, 7 çocuklu bir ailenin çocuğudur. 7 çocuklu ailenin tek erkek çocuğu olduğu belirtilmektedir.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Mir Perwer Nereli?

Mir Perwer aslen Muş Varto’ludur. Muş’un Varto İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Aslen Muş’lu olan başarılı sanatçı çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. 2002 senesinde ise bir programa katılmış, sonrasında profesyonel olarak müzik kariyerine devam etmiştir.
mir perwer1
2019 yılından bu yana çeşitli dijital platformlarda yayınlanmış birçok şarkısı bulunan Perwer’in, “Bedengi” isimli bir albüm çalışması bulunuyor.

Bir kaç senedir profesyonel olarak müzik çalışmaları yapan Şirin Aydın, kendisi ile gerçekleştirilen bir röportaj’da şu sözlerini aktarmıştır. “Artık Kürtçe radyo kalmadı. Bu nedenle canlı yayın yapıyoruz. Böylece Kürt müziğini ve kültürümü tanıtmak istiyorum.”

Mir Perwer Neden, Nasıl Öldü?

Mir Perwer 23 Aralık 2022 tarihinde, Fransa Paris’te gerçekleştirilen saldırı sonucu yaşamını yitirmiştir. Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi hayata gözlerini yummuştur.

Mir Perwer’in annesi Filiz Perwer’de 17 Ocak 2023 tarihinde vefat etmiştir. Filiz Aydın’ın cenazesinin Mir Perwer’in Ewran köyündeki mezarının yanına defnedileceği belirtilmiştir.

Başarılı müzisyen resmi instagram hesabını @mirperwerr ismi ile kullanmaktaydı.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz