KimNereli.net

Mir Murat Demir

Mir Murat Demir Kimdir?

Mir Murat Demir
Gerçek adı: Mir Murat Demir
Doğum Tarihi: 1966 (53 yaşında)
Meslek: Şair Yazar
Doğum yeri: Elazığ

Mir Murat Demir Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Mir Murat Demir hakkında merak edilen soruların cevapları, kaç yaşında? aslen nereli? kariyeri, çalışmaları, kitapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1966 yılında aslen Elazığ’da dünyaya gelen Mir Murat Demir’in çocukluk ve gençlik yılları da doğup büyüdüğü Elazığ’da geçmiştir. Bir süre İstanbul merkezli Elazığ da perakende satış şubeleri olan TEMO Elektronik Tic. San. Ltd. Şti’de yedek parça ticareti yapmıştır. Sonra ki senelerde kısa bir süre Ankara’da bulunmuş, sonra Bursa Otomotiv Yan Sanayi fabrikaları’nda yöneticilik ve üretim planlama müdürlüğü yapmış, 2008’de emekli olmuştur.

Sosyal ve politik hayat ile birlikte, ADD, KAB, CUMOK, TEMA gibi sosyal işlerlikte ki vakıf ve derneklerle üyelik ve çalışmalarda ki müdahil olma hali devam etmektedir. Edebiyata olan ilgisi ve politik duruşu ile bazı dergi, gazete ve web sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır.

Mir Murat Demir’i bir çok şekilde tanımlamak mümkün olmakla birlikte “Yaşamsal Aktivist” tanımını tercih etmektedir. Sosyal hayatın müdahili, yaşamın sevmekten ibaret algıyla yaşanılmasını savunmaktadır.

Yaşamı süresince değişik sosyal oluşum ve mücadeleler içinde yer alan, almaya devam eden, yazılarıyla ve şiirleriyle kendisini ifade etmeye çalışan, kendisine kategori, seviye sorulduğun da ise ‘’Küçüklerin en büyüğü değilim, büyüklerin en küçüğüyüm’’ tanımlamasını benimsemeye devam etmektedir.

Yeni Çağrı Gazetesi, Haberde İstanbul Gazetesi, Önce Vatan Gazetesi, Demokrat Gazetesi, Çeksed Dergi, Haber caddesi, Kimlik Haber, Halkızbiz, Kardelen Dergi, Suje Dergi, Haberin Saati, Mavi Gazete, Yeni Dönem Sanat Dergisi, Son Posta Gazetesi, Malatya Caddesi, Yeni Ufuk Gazetesi, Kanal Box, Sürmanşet Gazetesi, Haber Hürriyeti, Kitap Rotası, Kültür Ajanda Dergisi gibi ulusal ve bölgesel gazete, dergi ve dijital medya da yazı ve şiirleri yayınlanmaktadır.

“Dert Görmeyesin” isimli şiir kitabı vardır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Mir Murat Demir
Gerçek adı: Mir Murat Demir
Doğum Tarihi: 1966 (53 yaşında)
Meslek: Şair Yazar
Doğum yeri: Elazığ
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.091 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

338.180 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.581 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.769 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.667 kez okundu

6.

Tarkan

225.623 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.617 kez okundu

8.

Emre Mor

195.245 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.851 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.591 kez okundu