Mine Kılıç

Mine Kılıç Kefaret Arzu karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Günümüze kadar rol aldığı başarılı sinema ve diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Ekran severlerin büykü bir beğeni ile takip ettiği güzel isim hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mine Kılıç Kimdir? Nereli?

1986 yılının Kasım ayında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen Mersin’lidir ve Mersin’de doğmuştur. Türker İnanoğlu Sinema ve Televizyon Eğitim Vakfı bünyesined kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca Şahika Tekand Studio’da da eğitim alan oyuncu, başarılı oyunculuğunun yanı sıra güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Mine Kılıç Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.70 cm, kilosu 56, burcu ise akrep’dir. 2023 yılı itibariyle yaşı 37. Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kefaret adlı dizide rol almakta ve Arzu karakterini canlandırmaktadır. Dizi de Özge Özacar, Ege Kökenli, Efe Deprem, Nihan Durukan ve Senay Dede gibi isimler de rol almıştır.

Daha önce, Aile İşi Büşra, Oyun Bitti, 8. Gün, Al Yazmalım Bana Sevmeyi Anlat, Zümrüdüanka ve Beni Böyle Sev gibi projelerde yer almıştır. Ayrıca New York in New York adlı sinema filminde rol almıştır.

Mine Kılıç Hakkında Gerçekler:

Oyunculuk kariyerinin kendisini kısıtlamasını istemeyen Mine Kılıç, hem çalışıp, hem de yaşamını istediği gibi sürdürebilmeyi hayal etmektedir.
Hayvanlara karşı çok hassastır. Barınaklardan da birçok köpeği sahiplenmiştir. İki köpeği vardır. Ancak balkonundaki serçeden sokak kedilerine, sayısız canlıyı elleri ile beslemeye devam etmektedir.
Olabildiğince etkinlikler ve doğa sporları ile ilgilenmekte, kite-surf’e başlamıştır.
İki yıldıza sahip bir dalgıç’tır.
Tatil anlayış kamp üzerine kuruludur. Büyük otelleri tercih etmemektedir. En fazla ağaç evler kullanılan ekolojik ve butik işletmeler tercihidir.
Permakültüre ve ekolojik yaşama dair eğitimler almaya çalışmaktadır.
Kitap okumayı çok sevmektedir.
Bir röportaj’da, gelecek hayalinin Uzaya Yolculuk” olduğunu belirtmiştir.

Resmi instagram hesabı @klcmne olan Mine Kılıç ‘ın instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 102bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz