Mine İzgi

Mine İzgi hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Uzun yıllar gazetecilik mesleği ile uğraşan Mine İzgi sırası ile Milli Gazete ve Vakit isimli gazetelerde editörlük ve köşe yazarı olarak çalışmalarda bulunmuştur.

5 yıl Akit gazetesinde tam sayfa olarak kadın sayfası çıkarmış, Kadın Kimliği dergisinde yazı işleri müdürlüğü yapmıştır. Moral Haber Sitesinde yazarlığa başladı. 17 yıl gazetecilik ve köşe yazarlığı yapan Mine İzgi, Akit gazetesinde yazarken Prof. Sefa Saygılı’nın tavsiye etmesi ile Türdav yayınlarında ilk kitap teklifi almış ve kitap yazmaya başlamıştır. Kitapla beraber gazete köşe yazılarına devam etmiş, ayrıca Ilıcakların Tercüman’ında da bir dönem Ramazan sayfasına yazılar yazmıştır.

Bugüne kadar bir çok dergi de yazılar yazdı, özel kanallara program hazırladı ve sundu, Moral Fm ve Seyr Fm de radyoculuk yaptı.

Asıl uzmanlık alanı Çocuk Eğitimi ve Gelişimi’dir. Uzmanlık alanı üzerine yazdığı kitapları ile annelere verdiği tavsiyeler ve örneklerle yazarlık serüvenini sürdürmektedir. Evli ve iki oğlu olan Mine İzgi Kızımı Yetiştiriyorum isimli kitabı için kızım yok ama sübjektif olmaktan ziyade objektif olarak çalışmalarını gerçekleştirdiğini kızının olması halinde kendi doğrularını, değer yargılarını ve öngördüklerini yazacağı için böyle olması kitabın daha anlamlı olduğunu açıklamıştır.

Bugüne kadar yazmış olduğu kitaplar, Kızımı Yetiştiriyorum, Genç Kıza Özel Mektuplar, Oğlumu Yetiştiriyorum, Oğluma Dinini Öğretiyorum, Kızıma Dinini Öğretiyorum, Nitelikli Genç Kız Rehberi, Biz Kadınlar, Cennet Yuvamız.

Son olarak İkinci üniversite okuma hakkından yararlanan Mine İzgi Sosyoloji okumuş ve aile danışmanı olmuştur.

1 Yorum

  1. MÜKEMMEL BİLGİLER ÜLKE TV DE SEYİR ETTİM COK COK MÜKEMMEL BİLGİLER HER YAŞTAN İNSANIN DİNLEMESİ VEYA OKUMASI LAZIM BİL HASSA GENC LERİMİZİN MUHAKKAK BÖYLE BİLGİLER EDİNMESİ GEREKİR SLM LAR OLSUN KARDEŞİMİZE

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz